dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Oceń ten wpis
2017-04-07 - 116 dzień kalendarzowy od rozpoczęcia budowy (33 dzień prac)

Membrana kończy się rozkładać. Kontrłaty i łaty nie wypuszczają jej z uścisku - a podstępna burzą czai się za węgłem.




Ta ekipa też czasu nie marnuje. Ostatni dzwonek na dobór kolorów blachy i rynien do zmienionego koloru dachówek (miał być antracyt, jest miedź).
Więc wizyta i dobór... I dałem się zniechęcić do koloru miedzianego. Będzie miedziana dachówka, miedziana (znaczy koloru miedzianego) blacha, i brązowe rynny.




Kolejny dylemat to z czego podbitka (rodzaj determinuje sposób obróbki dachu). Ponieważ drewno uważamy za zbyt kłopotliwe, blachę za drogą tona polu bitwy został PCW i tynk. Siła wyższa zdecydowała, że ma być udawane drewno, więc zostaje PCW. Tylko potencjalny wykonawca dał mi jeszcze do myślenia, że te wzory faktycznie udające drewno to okleina, a te co wyglądają jak pomalowane drewno są barwione w masie. Czyli ewentualne uszkodzenia będą niewidoczne.
Siła wyższa na razie zdecydowała - złoty dąb. Tak jak okna i drzwi.



Edycja 2017-04-08:

Następnego dni siła wyższa zgadza się na słabo udawane drewno w kolorze zbliżonym do przeważającego koloru na elewacji. Ponieważ kolor tynku łatwo uzyskać, to wyznacznikiem będzie kolor podbitki (beżowy, piaskowy czy coś podobnego).
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien116a.jpg
Wyświetleń:	363
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	386048   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien116b.jpg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	386049   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Dzien116c.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	386050  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze