dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kolejna energooszczedna parterowa stodola Mahon 3 po przeróbkach

Kolejna-energooszczedna-parterowa-stodola

Oceń ten wpis
Witam serdecznie wszystkich<którzy beda to czytac. Plan budowy domu byl od dawna w mojej glowie, na poczatku mial to byc maly parterowy domek jednak plan zagospodarowania pozwolil jedynie na dwuspadowa stodole z czego teraz jestem zadowolony. budowe mam zamiar zaczac od garazo-warsztatu 8x9 i tam wlasnie chcialbym sprawdzic rozwiazania, ktore od dawna sa gdzies w glowie tj. murowanie gb ytonga na zaprawe w piance po czym chcialbym wszelkiego rodzaju instalacje zabruzdowac i zaszpachlowac bezposrednio na ytonga. dom to Mahon 3 czyli Mahon ze stajni mtm ale dostosowany do mnie + garaz g 200 tez ze zmianami.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17949634_1072081286268683_1142889672_o.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	386640Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17916256_1072081266268685_495145072_o.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	386641
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar andrzej82
    Tak wiec PNB dostalismy juz w grudniu 2016, prace jednak rozpoczolem dopiero w marcu tego roku. Garaz bedzie zbudowany raczej tradycyjnie tj lawy, fundament natomiast dom posadowiony bedzie na plycie a pod plyta 20cm xpsa , sciany jak juz wspomnialem to ytong 24+ 30 cm styropianu grafitowego, na dachu i (stropie drewnianym) piana poliueratenowa ile to tylko mozliwe. Okna chce zamontowac w warstwie ocieplenia mam juz nawet pomysl jak to zrobic zeby bylo cos jak system mowo ale duzo tansze, do tego oczywiscie wentylacja mechaniczna i najprawdopodobniej GWC zwirowy. Tym oto sposobem mam nadzieje otrzymac dom w miare szczelny z malym zapotrzebowaniem na cieplo.
  2. Avatar andrzej82
    Zacznijmy wiec od garazu, pierwszego dnia udalo sie wyznaczyc budynek i zebrac humus



    w drugim dniu pracy zabralem sie za lawy to jest wykopanie recznie do odpowiedniej wysokosci a u mnie jest -150cm taka niestety mamy strefe przemarzania, myslalem ze bedzie gorzej ale przy takim gruncie poszlo calkiem sprawnie
  3. Avatar andrzej82
    trzeciego dnia wlozylem przygotowane wczesniej blaty i zbrojenie

    dzien czwarty a wlasciwie to godzina bo samo zalewanie zajelo mi i pomocnikowi z wibratorem moze 20 min

    potem byla przerwa dwa dni i czas na sciany fundamentowe

  4. Avatar andrzej82
    I tak po trzech dniach dotarlismy do konca murowania