dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Z182 Marty i Marcina

Antresola

Oceń ten wpis
Dużo osób pyta nas o antresolę, wysokość ścianki kolankowej, itd. Stolarz skończył zabudowę więc mogę dodać wpis i wszystko wyjaśnić. Ścianka kolankowa w tym projekcie praktycznie nie istnieje. Jest to tylko i wyłącznie 1 pustak i belka konstrukcyjna od dachu. Nie chcieliśmy jej podwyższać ponieważ wtedy budynek straciłby na wyglądzie. W naszym przypadku poddasze to tylko antresola, pełniąca rolę domowego biura i strych na "przydasie". Dla tych co będą chcieli zrobić na górze pokoje, to wg mnie jest za nisko. Zresztą sami popatrzcie.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Antresola4.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	388785Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Antresola5.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	388786Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Antresola7.jpg
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	388787Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ścianka kolankowa1.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	388788Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ścianka kolankowa.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	388784

Jestem osobą nie wysoką i dla mnie jest ok, mieszczę się we wnękę z oknem dachowym, czyli to ok. 165-168cm. Oczywiście przed ociepleniem było dużo wyżej. Wełny poszło 30cm, do tego stelaże, dystanse, płyta i niestety wysokość tego pomieszczenia uległa zmianie. Gdyby jednak chcieć podwyższyć ściankę, a tym samym nie stracić na walorach wizualnych budynku z zewnątrz, trzeba zapewne poprawić dach. To już robota projektanta.


Pozdrawiam
Tagi - katalog słów kluczowych: antresola Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar kajek88
    Piękne poddasze. Świetny pomysł z tym rzędem szafek pod oknami, świetnie zagospodarowany kącik. Szafki wyglądają bardzo ładnie i na pewno się przydadzą do schowania mnóstwa drobiazgów. Czy biurko jest z Ikei? Chyba mamy takie same, tylko w kolorze Wenge .
  2. Avatar Nani
    Witam, bardzo dziękuje Tak rzeczywiście w szafkach jest mnóstwo miejsca, naprawdę zmieści się tam wiele rzeczy niekoniecznie potrzebnych na wierzchu. Zgadza się biurko jest z Ikei, bardzo fajne i duże. Brakuje nam jeszcze krzesła, ale to dopiero się odnawia. Mam starego Chiera, pracuję nad nim. Mam nadzieję, że wytrwam trud jego odnowienia i będę się mogła nim pochwalić. Pozdrawiam