dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PLANETA II - realizacja rok 2016/2017

Październik 2016 - planeta 2 - zaczynamy walkę z dachem

Oceń ten wpis
Póki co, ten etap mniej mnie interesuje i dachu pilnuje mąż.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 dach2.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	28,1 KB
ID:	390626

Taki mega pokoik wyszedł nad garazem.
zapomniałam dodać, dom wydaje mi się już caałkiem spory
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 dach3.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	390627

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 dach4.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	22,1 KB
ID:	390628

No i na tym koniec. Ekipa znowu się zwija
Dodam, że cały czas pracuje u nas ta sama ekipa!
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar piotrek0m
    Tynkując ścianę szczytową (ten trójkąt z oknami stojący na wieńcu) warto wtopić w tynk pas siatki obejmujący wieniec i jakieś 20-30 cm ściany ponad wieńcem. Chodzi o to, że ściana szczytowa pracuje i pojawiają się rysy (nie są to pęknięcia, ale rysy). Musiałem je likwidować przed malowaniem. Zjawisko jest naturalne dla takiej konstrukcji.

    Nie widzę słupów w tym wielkim pokoju nad garażem? Można je zlikwidować przeprojektowując konstrukcję więźby, niestety my zostawiliśmy je i są w 2 pokojach - można się przyzwyczaić a nawet dopatrywać uroku w takim elemencie.

    W tylnym pokoju nad garażem mamy sypialnie, w przednim ogromną garderobę.

  2. Avatar wspolpraca
    Słupy zlikwidowal nasz kierownik, odpowiednio przeprojketowujac dach, konstrukcje ściany, wiem, że też wzmacniali. Opowiadał historie, jak u niektorych ściana się całkiem zawalila
  3. Avatar piotrek0m
    Cytat Napisał wspolpraca
    Słupy zlikwidowal nasz kierownik, odpowiednio przeprojketowujac dach, konstrukcje ściany, wiem, że też wzmacniali. Opowiadał historie, jak u niektorych ściana się całkiem zawalila
    No właśnie, ja mam słupy... 4 słupy nad domem zostały wkomponowane w ściany, dwa są zabudowane i ich nie widać; dwa pozostałe oszlifowane i polakierowane i są fajnym elementem ozdobnym. Te w pomieszczeniach nad garażem - też oszlifowane, polakierowane ale jednak stoją na środku pomieszczenia i wymagają wkomponowania w wystrój mieszkania. Owszem można zrobić jakieś przegrody, półeczki, roślinki ... ale pokoje już nie ustawne w pełni.

    Dach nad garażem ma tylko 5 metrów, ale też słyszałem, że ściany wymagałyby przeprojektowania pod obciążenie dachem po zlikwidowaniu słupów! Podciągi stropowe są bardzo mocno zbrojone pod te słupy... a wydaje się, że to taki niewielki daszek ?!