dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PLANETA II - realizacja rok 2016/2017

czerwiec 2017- planeta 2 - prąd

Oceń ten wpis
No to robimy prąd.

Oprocz instalacji elektrycznej robimy gniazdka internetowe w każdym pokoju i gniazdka tv oraz w salonie podlączenie głośników do kina domowego.

W obecnym mieszkaniu mam plączące się wszędzie kable i mam tego powyżej dziurek w nosie.

Gniazdko tv , będzie miało wyjście z satelity, antenty naziemnej i radio. DO tego pod strychem zamontowany będzie multiswitch, który będzie tym sterował.

Gniazdko od internetu planuję w miejscu biurek i telewizorów. Mamy światłowód w drodze i szkoda mi tracić jakość połączenia przez wifi. Oczywiście też będzie, ale głównie do tabletów, czy komórek.

Na internecie są programy do projektowania domu. Juz jakis czas temu wprowadziłam wymiary domu i poustawiałam wirtualnie meble. Dzięki temu miałam pogląd co i gdzie mniej więcej będzie się mieściło.

Pomogło to przy zaplanowaniu gniazdek, włączników i kinkietów wszelkiej maści.
Pozostało mieć nadzieję, że o niczym nie zapomniałam.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta2-prąd.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	50,0 KB
ID:	390907

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta2-prąd2.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	44,1 KB
ID:	390908

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta2-prąd3.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	45,6 KB
ID:	390909

u córki w pokoju planujemy toaletkę

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta2-prąd4.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	42,4 KB
ID:	390910

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta2-prąd5.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	55,1 KB
ID:	390911

Komentarze

  1. Avatar piotrek0m
    W każdym pokoju gniazdko rtv i NET, a w salonie też puściłem gniazdka głośnikowe
  2. Avatar Amelia 2
    witam kolejnego "Planetowicza"
    w 2 dużych pokojach na poddaszu i w łazience zrobiłam drzwi otwierane na hol, dzięki temu nie przeszkadzają w użytkowaniu szaf.
  3. Avatar wspolpraca
    Amelia, wczoraj lyknelam cały Twój dziennik. Śliczny masz domek. Mam niedosyt zdjęć z wykończenia wnętrz
  4. Avatar Amelia 2
    Cytat Napisał wspolpraca
    Amelia, wczoraj lyknelam cały Twój dziennik. Śliczny masz domek. Mam niedosyt zdjęć z wykończenia wnętrz
    mnóstwo zdjęć poginęło z dziennika, napisz jakie wnętrza chcesz zobaczyć to mogę wrzucic jeszcze raz.
    Styl wykończenia nie każdemu może się podobać bo ja lubuję się w drewnie i starociach
  5. Avatar Amelia 2
    na ostatnim zdjęciu to jest kuchnia ze spiżarką? w projekcie spiżarka jest przy kominie ale nie opisali jak wobec tego rozwiązać wyciąg z kuchni, ciekawa jestem co wymyśliliście....
  6. Avatar wspolpraca
    No właśnie salon. Są te zdjęcia z lekko zamknięta kuchnią, ale jeszcze bez mebli.

    Opcje ja mam dwie, ale jeszcze nie gadałam z fachowcem. W korytarzu, przy drzwiach mam komin wentylacyjny do spiżarki. Mąż twierdzi, że do niego się podłączymy. Ponieważ musimy gorą ciągnąc gaz od kotłowni, do tego chce zrobić instalacje pod Klime, więc sufit w salonie będzie podwieszany, żeby to poukrywac. A ja nie, to zrobię dziurę w ścianie, he, he ������ Według projektu tam ma być kuchenka i niestety próbowałam ja zrobić na ścianie spiżarki, ale mi okno wlazi w paradę.
  7. Avatar piotrek0m
    Gaz pociągnąłem za meblami kuchennymi, w spiżarce do góry i górą nad drzwiami wejściowymi do kotłowni. Ostatecznie zrezygnowaliśmy z płyty gazowej w kuchni i będzie indukcja ale przyłącze gazu też zostaje. Płyta będzie koło okna, po lewej. Mamy już wyciąg a rury ukryte są w podwieszonym suficie. W suficie będą ledy, paski świecące itp... Rura wyciągu wychodzi do spiżarki i po ścianie wejdzie do komina. Estetyka spiżarki mniej istotna. Długo myślałem gdzie dać kuchenkę i jak puścić wyciąg.
  8. Avatar Amelia 2
    projektanci dali plamę i teraz inwestorzy muszą kombinować
    swoją drogą uważam że spiżarka w środku domu to też nie najlepsze rozwiązanie bo czasami w spiżarce przechowuje się produkty które wymagają chłodu, dlatego u siebie zrobiłam ją przy ścianie zewnętrznej, wentylacją jest malutkie okienko a kuchenka stoi przy kominie
    jeden z wcześniej budujacych zrobił pod schodami piwniczkę, też niegłupi pomysł, niestety za późno go odwiedziłam
  9. Avatar wspolpraca
    No właśnie, też nam kierownik to sugerował, ale chciał przesunąć otwór drzwiowy od pokoju na dole. Nie miałabym jak dużej szafy wtedy tam dać. Ostatecznie umyslilam zrobić drążek od ściany do ściany, a pod samymi schodami zabudować szafkami na buciki czy coś. Nie wiem tylko jak wejście zrobić do szafy pod schodami.