dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Oceń ten wpis
Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Oferta na ocieplenie i elewację zaskoczyła mnie z kilku powodów. Jednym z nich jest niedocenienie wysokości ściany. Czy raczej ocieplenia, bo sięga ono znacząco wyżej, niż ściana - ma się kończyć 2cm poniżej membrany dachowej. A to dało 3,4m wysokości. Do tego nie doceniłem powierzchni słupa i zapomniałem o dociepleniu stropu od spodu nad gankiem. I wyszło 175m2 elewacji i koszt 32400zł za całość (czyli jakieś 185zł/m2).
Styropian - 125zł/m2 ze wszystkim wychodzi. Czyli o 10,5K zł taniej, niż wełna. Jestem skłonny dopłacić co nieco za wiarę, że będzie ciszej (wiarę, bo pewności i porównania nigdy nie będę miał). Ale nie taką kwotę.

Jeden minus jeszcze, to styropian na którym standardowo pracuje wykonawca - Styrmann. To nie wygląda zachęcająco. Niby inny (miałbym mieć na grafitowym 0,033), ale jakoś wiarygodność nieznanej mi wcześniej marki nie zdążyła się nawet zbudować, gdy legła w gruzach.

A co na budowie?
Hydraulik skończył pracę. Tak mu się wydawało...
Kilka moich fanaberii:

Stelaż wkuty w ścianę. Płytki mają być równo. Najcieńszy stelaż, jaki znalazłem, to Koło Unit 1. Niby 9,5cm. Ale trochę chyba to naciągane, bo jeszcze z centymetr z tyłu wystaje rura kanalizacyjna (to zgrubienie z uszczelką).



Rury pod sufitem, a nie pod posadzką. Długo nad tym się zastanawiałem, i wolę jak mi kapnie na głowę, niż jak po roku sączenia wyjdzie wilgoć na ścianach. Łatwiej zauważyć, łatwiej naprawić skutki.
Przy okazji widać niedomówienie. Było dla mnie oczywiste, że cyrkulacja jest do samej baterii - a tu kończy się pod sufitem. "Zawsze tak robię, to standard". A dla mnie standard to perlator, co daje 1,2 l/min i długo będę czekał na ciepłą wodę.



A tu największy babol. Hydraulik zapomniał o przyłączu do baterii prysznicowej



A poza tym rośnie ogrodzenie.



Teraz jeszcze dylemat, jak zrobić czerpnię i wyrzutnię do rekuperacji.
Wg projektu czerpnia ma być w ścianie, a wyrzutnia w dachu. O tym tutaj
Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hydr1.jpg
Wyświetleń:	432
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	391908   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hydr2.jpg
Wyświetleń:	427
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	391909   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolo1.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	391910   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogr1.jpg
Wyświetleń:	424
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	391911  
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze