dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Budżetowy (TCO) z przyciętym budżetem, przy stacji PKP z widokiem na las...

Oceń ten wpis
Ulewa obnażyła miejsca kopania przyłączy. Tam w głębi to osiadła ziemia dookoła szamba i zrobiła się fosa.
Trochę się spóźniłem jak kopali, i zdążyli zasypać przed moim przyjazdem przyłącze wody i nie wiedziałem, że poszli pod skosem. Mi to rybka. Mam nadzieję, że się żaden urzędnik tego nie czepi, jak rurki puszczam we własnym ogródku.

Bagno też niezłe mam Trzeba będzie podsypać coś. Utwardzić mogę niewiele - tylko stanowiska do parkowania przy samej bramie i ścieżkę do wejścia (mam wymóg 80% powierzchni biologicznie czynnej). Firma, co mi przywoziła piasek i robiła roboty ziemne robi też odwodnienia, kostkę itp. Zobaczymy, co tu wymyślą. Chyba zagospodaruję teren przed wykończeniówką wewnątrz. Oby kasy starczyło.

Pomimo ulewy prace nad elewacją sprawnie przebiegają.









A tu aktualne dylematy. 20cm styro to niewygodna grubość dla parapetów klinkierowych. Przysucha robi kształtki 24cm i 28. Ta pierwsza za krótka, ta druga ...
No właśnie się zastanawiam, czy mi się to podoba, czy ciąć ze 2-3 cm?



Wykonawca też proponuje jak najcieńszą fugę i wypełnienie jej silikonem. Mam mocno mieszane uczucia co do obydwu rzeczy. Estetycznie może i fajnie, ale obawiam się o trwałość takiego rozwiązania. Pół biedy, jak co kilka lat trzeba będzie silikon wymienić (choć też niefajnie). Gorzej, jak płytki będą pękały czy odkleją się. Chociaż z drugiej strony to nie fundament czy rura w posadzce. Naprawić względnie łatwo i tanio.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze