dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kaizen

Akustyka, wełna, styropian

Oceń ten wpis
Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
Jeszcze niedawno linkowales dane, ze styropian pogarsza izolacyjność akustyczną przegrody, a teraz przykleiłes go na material, ktory juz sam z siebie ma ja kiepską...
Masz na myśli to?

Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
Pisales jeszcze, ze ta wełna jest konieczna, by przegroda spełniala przepisy, jak widać wszystko mozna obejść...
Na pierwszej stronie jest np. informacja, że m3system twierdzi, że są w stanie spełnić wymogi (dla przypomnienia to firma budująca domy ze styropianu), tylko żeby określić sposób muszę zlecić badania za jakieś 5K zł. Nikt nie by w stanie odpowiedzieć mi, co zrobić, żeby spełnić wymagania normy. Co najwyżej które rozwiązanie powinno być lepsze pod tym względem. A i to nie byli to spece od akustyki.

Sąsiadka bliżej torów ma styropian (cieńszy), BK i nikt się nie czepiał.

Podsumowując temat akustyki:
1. Tak, jak pisałem tutaj - wystarczy, że w projekcie coś skrobnie architekt. Ważne tylko na etapie uzyskiwania PnB.
2. I tak będę miał ciszej, niż mam. Nawet, jakby zbudował m3system. Teraz mam za oknem wątpliwej izolacyjności tramwaje i Marszałkowską - wczoraj i dzisiaj istna masakra - co 5 minut kolumna na kogutach.
3. Temat wyższości jednych materiałów nad drugimi zachwalają producenci niby tych lepszych. Ale jak dochodzi do określenia, jak będzie cicho/głośno przy murze składającym się z warstw zapada taka niezręczna cisza. Bo to skomplikowane. Nie wystarczy dodać X dB wełny do y dB silki. Niestety, to tak nie działa. O tym np.tutaj. Nie jest tak prosto, jak można by wnioskować z tego.
4. Skoro urzędowe schody mam za sobą w temacie akustyki, skoro i tak mam zadowalająco cicho, to nie widzę sensu wydawać ponad 10K więcej (i jeszcze mieć gorszą izolacyjność termiczną - a co za tym idzie wyższe koszty ogrzewania) na wełnę.
5. Tak, jestem omylny. Tak, zmieniam zdanie. Dosyć często. Jak to ująłem tutaj:

IMO w życiu trzeba podejmować decyzje jak najpóźniej, gdy mamy jak największą wiedzę i jak najmniej rzeczy może się jeszcze przydarzyć.

To tyle w temacie drążenia dlaczego styropian, a nie wełna.
Na początek i na deser

A dlaczego BK - tutaj

Updated 14-08-2017 at 13:18 by Kaizen

Tagi - katalog słów kluczowych: akustyka, izolacyjność, silka, styropian, wełna Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze