dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom pod zającem, kable, GWC, WM, płyta

Dom pod zającem, kable, GWC, WM, płyta

Oceń ten wpis
Witam wszystkich odwiedzających.

Spędziłem wiele godzin na forum muratora czytając dzienniki innych budujących i postanowiłem również podzielić się z Wami swoją budową.
Tytuł taki ponieważ działka faktycznie znajduje się pod uszami zająca w Sierosławiu k. Poznania... zdjęcie z google map wszystko Wam powie działka 1150m2 kupiona kilka lat temu, jednak z braku funduszy, innych celów, itp czekała na lepsze czasy, które mam nadzieję nadeszły

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pod zajacem.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	393076

Rodzinka 2+2, więc potrzeba dokładnie 3 sypialnie 2 łazienki salon i nic więcej
Dla zony sauna, dla mnie garaż
Dom parterowy ponieważ jak się uda to będzie nasz dom docelowy więc nie chcemy tracić sił na wchodzenie po schodach na starość.

jeśli chodzi o samą koncepcję to zmieniała się wiele razy rysowana na kartce, przerysowana w programie graficznym tak by w końcu zrobiła się z tego stodoła z garażem odizolowanym, przyklejonym do budynku.
Choć budynek jest już na etapie projektowania ostatecznie myślę, że będzie mieć 135m2 powierzchni użytkowej, i 42m garażu nieogrzewanego.
Bryła budynku ustawiona szerszym bokiem od strony południowej tak by zamontować PV na potrzeby użytkowe i docelowo może coś na tym zarobić.




  1. szerokość działki 25m, głębokość zabudowy 18m bryła budynku wciśnie się w te wymiary na styk
  2. więźba dachowa wraz ze stropem z gotowych elementów z miejscem na stryszek
  3. kąt nachylenia dachu tak by stryszek był o szerokości min 4m i min wys 1,80m
  4. budowa z SILKA – cienki i mocny materiał – cieńsze ściany
  5. ocieplenie ścian 25cm styropian frezowany na klej, na stropie 40 cm celuloza, 5 cm wełny dociskającej celuloze
  6. okna w warstwie ocieplenia ale tylko 4cm więc tańsze rozwiązanie
  7. garaż nieogrzewany, płaski dach jeśli się uda..
  8. w pierszej wersji nie miało być ścian nośnych w środku jednak z racji tego, że robimy płytę fundamentową to będzie jedna na środku by odciążyć więźbę
  9. podłoże 15 cm XPS płyta , 10cm EPS 9cm wylewki z zatopionymi kablami grzewczymi .
  10. garaż podłoże tylko na ścianach i dachu, od podłoża sama płyta jako posadzka
  11. kominek – jedyny komin
  12. taras – przedłużenie dachu z dachu domu, jednak pokrycie przezroczyste
  13. boiler 200 litrów przy natrysku i wannie, zlew przy kuchni i pralni z podgrzewaczem przepływowym
  14. dach skośny blacha na rąbek stojący kolor szary, solary docelowo
  15. tynk kolor biało, szary
  16. przedłużenie dachu od strony południowej tak by promienie słońca nie wpadały latem do środka - nie będzie rolet zewnętrznych.
  17. WM rekuperacja, GWC ok 50m 200mm



no i rzut:
niestety słabej jakości - postaram się poprawić

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	55,3 KB
ID:	393077

patrząc na całość to widać od razu, że po prawej garaż, po lewej dom
wjazd jest od wschodu - zaznaczyłem
północ.
Dom jest otwarty na wschód południe zachód , od północy garaż.

Nasza sypialnia jest od wschodu - chcę by słońce nas budziło
żona w tej chwili ma garderobę więc nie mogłem jej odmówić posiadania również takiej w domu.
Ja będę mieć szafy przesuwane.

Pokoje dzieci po 12m2 takie same.
obok łazienka z miejscem na saune, obok prysznic i w dolnej części wydzielona pralnia z graciarnią.
przy wejściu WC z wanną ( prysznic przy saunie)
na górze, czyli od zachodu salon z kuchnią spiżarnia,

na zewnątrz taras - zadaszenie będzie 4x9m deski 3x9

Tak w skrócie
W tej chwili jesteśmy na etapie projektu indywidualnego - czekam na pierwszy szkic.
Wniosek do ENEA złożony o przyłącze prądu.
Woda jest już wyprowadzona, jednak też muszę podłączyć.
gaz mimo, że mam przed działką nie chce podłączać.
kanaliza - szambo albo POŚka

to tak na początek,

zapraszam do dyskusji.

Updated 13-07-2017 at 21:33 by Smoogh

Tagi - katalog słów kluczowych: gwc, sierosław Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Smoogh
    Z tematów do wyjaśnienia mam kilka rzeczy :
    czy mogę zrobić dach nad garażem płaski, skoro w MPZP jest informacja, że minimalne nachylenie połaci dachu 15 stopni?
    taras nad garażem?
    czy ogród nad garażem?
    schody od strony ogrodu będą wymagane?

    druga zagwostka to jest tarasu od strony ogrodu przy salonie..
    ponieważ wyznaczone linie zabudowy określają, że mogę zabudować 18m i tyle wykorzystałem. Taras będzie wykraczał poza ten obrys i muszę rozwiązać tą kwestię.

    może zrobie po prostu wyjście z salonu prosto na trawkę