dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Anutek115

Dom wariatów

Oceń ten wpis
[QUOTE=Przemek Kardyś;7499598]Nie musimy na szczęście. Wynajenem stare mieszkanie, lokatorzy zadowoleni, ale jak jeżdżę po kasę, to mi ich trochę żal. Fakt że mają miasto, blisko wszędzie, plac zabaw dla dzieci pod nosem, ale 25 schodków, marne 57m2, sąsiadka piętro niżej i w sumie nic z relaksu na powietrzu, oprócz może grilla na balkonie.
A u nas praktycznie non stop huśtawka, trampolina, spacer po koniczynę dla Kicka, piaskownica na podjeździe, rower, spacer i szwendanie się po działce i okolicy. Jeszcze taras dobuduję (przywieźli dzisiaj bloczki i zacząłem) i będzie dom całkiem połączony z podwórkiem, co nam bardzo odpowiada. Do tego tylko 6 schodków po 15 cm, czyli do przełknięcia. Jest OK.

Obrzeża niby II klasa, kupiłem od gościa, który jest pracownikiem oddziału Polbruku. Coś im tam ponoć jest, ale oglądaliśmy w kilku (był tego cały TIR) i nikt nie stwierdził jakiejś poważnej wady, chociaż może był beton zbyt gęsty i są drobne ubytki. Nie wiem czy o to chodzi, ale nie będzie tego widać, a cena atrakcyjna.
Kostkę będziemy mieli za kilka lat, ale krawężniki będę układał sam i to niedługo, bo kiedy tylko wymuruję taras, wsypię tam zalegający na podjeździe piach, to zamówię tłuczeń i na nim obsadzę obrzeża i dosypię drobniejszego tłucznia. Plan jest taki, żeby zostawić tylko 10cm na podsypkę 4-5cm i kostkę 6cm - nie będzie się nosić błoto, ani piach, będzie schludnie i OK.

Teren zalewowy u mnie jest, ale już pisałem, że to tylko jak wał pęknie, albo go ktoś wysadzi. Ogólnie woda na 150-200cm, grunt dosyć piaszczysty. Może podnieś nieco działkę, ale jak masz takie hektary to faktycznie kłopot. Wokół domu tylko? Albo może jakiś rów melioracyjny wykop? Takie tam pomysły na szybko.[/QUOTE]
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze