dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PLANETA II - realizacja rok 2016/2017

Lipiec 2017 - Planeta 2- Ocieplenie budynku

Oceń ten wpis
Do tej pory tylko przyglądaliśmy się jak powstaje domek. Sprawdzaliśmy wykonanie i kontrolowaliśmy wydatki.
Zaoszczędzone przez lata pieniądze coś szybko się kurczą i nadszedł czas, aby podjąć decyzję co robimy i w jakiej kolejności.
Plan jest taki, aby w wakacje ocieplić budynek, zrobić tynki wewnętrzne, wstawić główne drzwi wejściowe, może instalację wodno-kanalizacyjną. Jeśli starczy sił i pieniędzy, przed zimą ocieplimy dach i na pewno postawimy kominek. Chęci są na pełną instalację grzewczą.

Po rozmowach z paroma ekipami, wysłuchaniu cen i propozycji, mąż postanowił, że sam ociepli budynek, choćby miało to trwać całe wakacje.
Dzięki temu zaoszczędzi około 10,000zł.
Tym bardziej, że jego ojciec i szwagier też sami swoje domy ocieplali, więc jakieś doświadczenie w tej materii mają. Jeśli tylko pogoda dopisuje mąż pracuje 3-4 razy w tygodniu po kilka godzin. Twardo przycina i klei styropian. Czasami mój tato pomaga uszczelniać przerwy silikonem i kołkuje przyklejone styropiany. Drugi tato wykańcza brzegi okien , doły budynku oraz wszelkie rogi.
Dwie soboty z rzędu wszystkie chłopy z rodziny robiły nalot na chałupkę i w kilku kładli siatkę i zaciągali klejem.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2-ocieplenie1.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	49,8 KB
ID:	393867

Na początku dziwiłam się decyzji męża, bo do tej pory nie wykazywał zapału budowlanego. Do tego ma absorbującą czas pracę.
Lipiec się kończy i wygląda na to, że na razie mam dwie ściany z grubsza zrobione. Jak w końcu przestanie padać , jest nadzieja na położenie siatki i zatarcie klejem trzeciej ściany, jeszcze przed końcem miesiąca.

W tym roku chyba skończymy tylko ten etap zagruntowaniem ścian. Tynki zewnętrzne będą musiały poczekać, aż świnka-skarbonka trochę się napełni.


Takie były poczatki
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2- ocieplenie2.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	393868
Wersja bardziej zaawansowana i kołkujący tatuś mój
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2- ocieplenie3.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	393869
No i tak wyglądają ściany na gotowo. Jak na amatora zrobił to świetnie
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2- ocieplenie4.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	393870Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2- ocieplenie5.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	393871
Oczywiście jak to na budowie muszą przyplątać się problemy i jedna roleta ma awarię. Nie możemy jej zasłonić, dopóki tego nie naprawią

Codzienne uczę się cierpliwości. Chciałam spędzić Boże Narodzenie w nowym domku, w Nowym Salonie. Teraz będę się cieszyła, jeśli zakończymy etap instalacji wewnątrz budynku. Niestety rzeczywistość weryfikuje plany.
Chyba, że ktoś ma na zbyciu wygrywający los w totolotka

Komentarze

  1. Avatar piotrek0m
    Dobrze jest zostawić dom zaciągnięty klejem na zimę - wyjdą wszelkie ewentualne usterki do czasu tynkowania. Dostęp do rolet jest od spodu - inaczej nie byłoby możliwości napraw.
  2. Avatar wspolpraca
    Klej będzie zrobiony do końca. Zastanawiam się nad zagruntowaniem pół na pół z farbą białą
  3. Avatar piotrek0m
    A jaki kolor będzie? Ja trzymałem całą zimę bez gruntowania i nic się nie stało. Owszem, powychodziły babole patałacha wykonawcy w miejscach gdzie nie było zakładów siatki ...
  4. Avatar wspolpraca
    Ja chce jasny bez, córka bezowo-rozowy, więc jeszcze nie jest pewne
  5. Avatar ucze sie na swoich b
    Witam przygotuje sie do budowy domu mozesz napisac Tu lub prywatnie Ile do tej pory was kosztowala budowy?
  6. Avatar wspolpraca
    Cytat Napisał ucze sie na swoich b
    Witam przygotuje sie do budowy domu mozesz napisac Tu lub prywatnie Ile do tej pory was kosztowala budowy?
    Dobrze rozumiem, że budujesz planetę 2 ?
    Przyznam, ze na razie nie podliczyliśmy stanu surowego otwartego.
    My kupiliśmy działkę w dole ulicy i fundamenty mają dwa wieńce, więc wyszło sporo więcej za fundamenty. Jestem poza domem, będę w poniedziałek, więc dopiero wtedy mogę sprawdzić.
  7. Avatar ucze sie na swoich b
    Bede budowal I chce zobaczyc Jakie sa ceny I za co.albo mozesz napisac poszczegolne etapy budowy Ile cie wyniosly
  8. Avatar wspolpraca
    Ok, ale po niedzieli. Przypomnij się