dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

paulmcfly

58. dzień budowy - zbiornik na deszczówkę

Oceń ten wpis
31.05.2017

Zapowiada się długi dzień.
Z samego rana pojawił się transport zamówionych materiałów budowlanych do wykończenia wnętrza, a konkretnie:
- 80 płyt GK
- 14 płyt OSB - 22
- 4 płyty OSB - 12
- 112 profili CD60
- 33 profili UD30
- narożniki aluminiowe
- 15 worków 25kg kleju do płytek
- 20 worków 20kg gładzi
- 10 worków 25kg zaprawy murarskiej
- parę drobniejszych materiałów jak grunt, masa szpachlująca itd.

Podczas zamawiania materiałów w hurtowni otrzymałem informację, że mają niestety zepsutego HDS-a, ale kierowca pomoże mi w rozładunku materiałów ... 3 razy pytałem się czy na pewno mi pomoże ... tak pomoże.
Niestety dla mnie, HDS już działał, tak więc kierowca elegancko zostawił cały ładunek na drodze dojazdowej do działki i sam musiałem targać wszystko jakieś 40m do garażu ... najgorzej było z płytami GK, bo strasznie wiało w ten dzień, płyta działała jak żagiel

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	394180

Późnym popołudniem wzięliśmy się za przygotowanie do montażu zbiornika na wodę deszczową. Od kolegi otrzymałem wskazówkę, aby użyć w tym przypadku betonowy zbiornik na szambo, bo jest on o wiele tańszy niż plastikowy zbiorniki na deszczówkę lub studnia z kręgów betonowych.

Wybraliśmy ekologiczne szambo betonowe typu Z z elementów prefabrykowanych o pojemności 5.000L i wymiarach 2,5x2x1,25 + komin betonowy 0,5m. Pokrywa zbiornika jest wykonana tak, aby można było po niej jeździć samochodem ... planujemy w tym miejscu parking dla gości.
Do zbiornika będę podłączone wszystkie 4 rynny z głównego i płaskiego dachu i jeżeli się uda, to też woda z opaski drenażowej naokoło budynku.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	99,1 KB
ID:	394181

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	394182

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	394183

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	394184

Około 21:00 długi dzień dobiegł końca i mogłem wreszcie trochę odpocząć.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze