dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wojtas_BB

Dom w Jabłonkach 12 (G2) by Wojtas_BB

Oceń ten wpis
Witam,
Zapadła klamka, będzie dom. Znaczy zapadła już jakiś czas temu, ale teraz postanowiłem się w końcu zarejestrować i zacząć prowadzić dziennik budowy.
Pokrótce, jeśli kogoś to interesuje:
- jesień 2016 - decyzja o budowie domu,
- luty 2017 - zakup działki, w miejscowości Bestwina k. Bielska-Białej, powierzchnia 11 arów, prostokątna, brak wyznaczonych granic, więc nie wiemy jakie dokładnie ma wymiary, ale ładne miejsce, droga gminna, prąd w granicy, gaz 300 m, woda też niedaleko.
- kwiecień 2017 - złożenie war. tech. na przyłącze el. i zapewnienie dostawy gazu
oczywiście w międzyczasie ciągle poszukiwania tego idealnego projektu.
- maj 2017 -
1. podpisanie umowy z Tauron na wykonanie przyłącza, termin realizacji max 31.05.2018 - pasuje,
2. otrzymałem zapewnienie dostawy gazu
3. jest wybrany projekt, dom w jabłonkach 12 (G2)
4. zlecenie do geodety wykonania mapy do celów projektowych oraz wznowienie granic
- czerwiec 2017 - jest mapa, granice dopiero w lipcu, bo na działce rośnie rzepak sąsiada, nie pali mi się, to zostawiłem chłopu do czasu zbiorów
W między czasie trwa ciągłe ten tegowanie w głowie, co ze ściekami, a dokładnie, jaka oczyszczalnia....
- lipiec 2017 - konkretne rozmowy z architektem, decyzja o zakupie projektu j/w w wersji lustrzanej, wstępne rozmowy z geologiem, dalsze ten tegowanie w głowie na temat oczyszczalni .... zaczynają mi się śnić po nocach ....
- dzień dzisiejszy:
1. projekt i niezbędne papiery przekazane do architekta/kierownika budowy (KB)
2. wznowie granicy zrobione, wreszcie wiem, gdzie jest moja działka
3. skontaktował się projektant do przyłącza elektrycznego (!!!) niestety musi czekać, bo ja nie mam zagospodarowania terenu jeszcze, będzie na początku września (urlopy)
4. mam namiary na firmę, która ma w końcu rozwiać moje wątpliwości co do oczyszczalni.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170806_121318_s.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	394394

Updated 06-08-2017 at 14:39 by Wojtas_BB

Tagi - katalog słów kluczowych: dom w jabłonkach 12 Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze