dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PLANETA II - realizacja rok 2016/2017

Sierpień Planeta 2 - Tynki wewnętrzne na gotowo

Oceń ten wpis
Nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, że tyle metrów tynków wyszło. Prawie 685m do zapłacenia....przecież domek nieduży.
Niby tak, ale przecież ściany trzeba otynkować w większości z dwóch stron , a tego już jakoś nie brałam pod uwagę
Po przebojach z firmą , pozostajemy zadowoleni. Bałam się strasznie możliwości popękania tynków cementowo-wapiennych. Niedługo będzie miesiąc jak chłopaki skończyli i póki co, są śliczne. Jeszcze tego tak nie widać, bo doły są niewykończone. Na dole domu będzie ogrzewanie podłogowe+wylewki+ kafelki to będzie pewnie z 15 cm, u góry na pewno 10 jak i nie więcej.
Bałam się chropowatości tych tynków, ale wybraliśmy tynk drobnoziarnisty i stwierdzam, że po zagruntowaniu, będę malować po nich od razu farbą, bez żadnych gładzi. Może nie są tak gładkie jak gipsowe, ale moje poczucie estetyki nie jest aż tak wymagające i pozostaje zaspokojone.

Korytarz, którego nie ma w projekcie. W tej chwili mamy z mężem pokój, z którego wchodzi się do pokoju córki. W związku tym, nigdy więcej pokoi przechodnich Zmniejszyliśmy pokoik z balkonem i łazienkę. Dzięki temu mamy wejście do wielkiego pokoju nad garażem
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 korytarz góra.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	396706

Tak wygląda na ten moment salon i kuchnia
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 salon dół.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	34,2 KB
ID:	396707
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 tynki kuchnia dół.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	396708

Tutaj też korytarz, który miał wyglądać inaczej. Środkowa wnęka drzwiowa, czyli dolna łazienka, miała mieć mini korytarzyk, w którym niby miały być szafy . Zlikwidowaliśmy też wiatrołap. Świadomie go nie robimy. Stwierdziliśmy że jeśli będzie nam za zimno, zawsze można postawić ściankę z regipsów.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 tynki korytarz dół.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	28,7 KB
ID:	396711


A tutaj widok z góry na nasz błąd budowlany. Nie dopilnowana ekipa i taki efekt. Chłopaki krzywo postawili ściankę na wieńcu. Mąż zdecydował się na takie cudo/ załom na ścianie, bo brakuje tam z 5 cm.
Pewnie skończy się na tym, że przy wykończeniówce dam tam jakieś panele, aby to wyrównać.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 tynki schody2.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	36,6 KB
ID:	396710

Album ze zdjęciami z tynkami wewnętrznym cw jest tutaj:
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=6865
Zdjęcia zrobione niestety komórką, chociaż porządny aparat leży w domu odłogiem. tylko jak się leci na budowę jakoś zapominam zabrać

Updated 14-09-2017 at 13:57 by wspolpraca

Tagi - katalog słów kluczowych: planeta 2, tynki cementowo wapienne tynki cw, tynki wewnętrzne Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar piotrek0m
    Też myślałem o takim korytarzyku, ale nie... za pokojem z balkonem mamy sypialnię a obok garderobę połączoną z łazienką ... można bawić się w berka, bo przejście jest pomiędzy tymi pokojami. Goście podczas pierwszego oprowadzania po domu "gubili się" chodząc w kółko...
  2. Avatar wspolpraca
    Wybór jest zawsze sumą doświadczeń i chęci
    Ja nie chcę pokoi przechodnich , bo teraz mam i wyzywam.
    Moi rodzice , mieszkają ok 100km od nas i jak przyjeżdżają zostają nieraz na parę dni. Pokój z balkonem dla nas na razie będzie pokojem gościnnym i wolę uniknąć sytuacji, że ktoś komuś przez pokój łazi. Zresztą, jak mi się dzieci rozmnożą, to też pewnie nie od razu pójdą na swoje i myślałam już i w tym kierunku. Zresztą bałam się, że korytarzyk wyjdzie klaustrofobiczny, a wyszedł naprawdę fajny. Dodatkowo, ponieważ w łazience nie mam drugich drzwi, planuję w ich miejscu zrobić wannę, a nie pod oknem.

    Mąż ma sporą rodzinę, często nas odwiedzają, więc teraz zaczynam się zastanawiać, jak to zrobić, żeby było można i salon zamknąć, jakby więcej miejsc noclegowych potrzebne było. Dodam, że nie chcę normalnych dwuskrzydłowych drzwi