dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PLANETA II - realizacja rok 2016/2017

Wrzesień 2017 - planeta 2 - drzwi wejściowe

Oceń ten wpis
Drzwi zamówiłam i zapłaciłam za nie już w kwietniu. Zamówiłam na początek lipca, bo tak mieliśmy mieć robione tynki. Na szczęście firma w której zamówiłam, przechowała je bezpłatnie do.... września

Wydawało mi się , że znam swój projekt, że wszystko przemyślałam gruntownie. Otóż , nie przemyślałam.
Dopiero jak poszłam zamówić drzwi (mieli pomiary wnęki, robione przy okazji okien), dowiedziałam się, że mam wnękę 240x100 cm.
No i dowiedziałam się też, że standard drzwi to 210 cm wysokości i zostaje mi 30 cm dziury nad drzwiami lekko licząc . Najpierw chciałam zamówić tzw naświetla, ale przeszło mi, jak dostałam wycenę ok. 1000 zł za okienko 30x100 cm .

W końcu zamówiłam drzwi KMT Passive, przeszklone z mleczną szybą, diamencikami białymi w środku i obudowie INOX. W klamce mam kryształki svarovskiego, a co!
Wybrałam drzwi otwierane na zewnątrz.
Chłopaki, przyszli, zamontowali i w efekcie mam ładne drzwi z dziurami pod spodem i nad nimi
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 drzwi wejściowe.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	43,8 KB
ID:	396721

Czytam na forum od jakiegoś czasu wątek pt, czego ponownie nie zrobiłbyś podczas budowy. Kurcze, że dopiero po montażu drzwi u mnie weszli na forum na temat drzwi właśnie !? IW efekcie teraz mam wątpliwości, czy dobrze zrobiłam wybierając drzwi otwierane na zewnątrz. Tylko, że już musztarda po obiedzie.

Mąż w końcu może wykańczać ocieplenie przodu domu. Czekam, czekam....
Zamiast czekać może pójdę posprzątać teren wokół domu. na razie mam pełno resztek styropianu, siatki itp.

Zastanawiam się też nad przemyciem okien. Biedne, przeszły wykańczanie wnęk na zewnątrz i wewnątrz.
Tagi - katalog słów kluczowych: drzwi kmt, drzwi wejściowe, planeta 2 Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar piotrek0m
    Bardzo dobrze że na zewnątrz. Wiatrołap jest ciasny, my zabudowaliśmy już wnękę i czujemy się w nim jakby w mieszkaniu. Z reguły na raz rozbiera się kilka osób, gości itp... Drzwi otwierane na zewnątrz muszą mieć odbojnik, gdyż wiatr często je porywa. U nas odbojnikiem ciągle jest bloczek betonowy z przyklejonym styropianem ... Też mamy KMT.... na górze naświetle mleczne. Niestety na drzwiach, po zamieszkaniu odkryłem kilka wgnieceń powstałych w trakcie kolejnych prac... ech drzwi były owinięte folią... i obłożone styropianem i nic to nie dało !
  2. Avatar wspolpraca
    My nie mamy wiatrołapu. Nie chciałam. U teściów w domku był i skończyło się na tym ,że w końcu zdjęli drzwi, bo były zbędne, jak założyli porządne drzwi wejściowe.
    Zobaczymy, po pierwszej zimie. Zawsze można wiatrołap dobudować nawet na płytkach, stawiając ściankę z regipsu.