dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

PLANETA II - realizacja rok 2016/2017

Październik 2017 - Planeta 2 - Ocieplamy dach

Oceń ten wpis
Styropian, wata, pianka ? Czym ocieplić dach?
No i znowu z pomocą przyszedł murator. Poczytałam parę wątków na forum i jaka głupia zaczęłam, taka głupia skończyłam
Każde rozwiązanie ma zwolenników i przeciwników, każdy chwali swoje i jeśli wydawało mi się, że pomoże nam to podjąć decyzję, to się pomyliłam. Odrzuciliśmy styropian i rozważaliśmy wełnę.
W decyzji pomógł nam kiero budowy, sugerując, że cena usługi za piankowanie znacznie spadła, że szczelniejsza i takie tam.

I znowu forum, ale teraz już tylko o piankach.
Niestety, nikt ze znajomych pianką dachu nie ocieplał , wszyscy mają wełnę..... Porady i firmy z polecenia - nie ma.
Na szczęście są portale , gdzie można znaleźć wykonawcę. Jeszcze w tym samym dniu telefon się rozdzwonił.
No i zaczęło się. Jeden Pan pracuje tylko na piance amerykańskiej. U drugiego do wyboru hiszpańska i niemiecka. Inni robią na każdej. Tylko jeden, otwarcie powiedział, że on pracuje na polskiej pianie.
Czytając forum, najpierw interesowało mnie ocieplenie pianą ogólnie i porównanie z innymi formami. Okazało się, że za mało informacji wyciągnęłam. Znowu forum, bo trzeba zdecydować, która pianka najlepsza.
Prawda jest taka, że ci co zrobili sobie piankę, są zadowoleni, ale szczególnych wniosków podać nie potrafią. Tak naprawdę , sensowne wnioski będą, za 5-10 lat od położenia. W Polce metoda dość nowa.
Używając forum wyszedł mi ranking pianek. Najbardziej polecane były pianki kanadyjskie, ale głównie ze względu na długie doświadczenie i 30 lat gwarancji producenta. Ha, już ja widzę, jak za 29 lat od dziś ścigam kanadyjską firmę, bo mi się pianka rozszczelniła.
Został nam jeden wniosek i zdecydowaliśmy się na polską piankę Crossic Attic Soft Foam. Teoretycznie spełnia podobne normy, jak te zagraniczne. Prawdy się nie dowiemy, chyba, że zlecimy kontrolę. Mam jeden wniosek, jako użytkownik pewnie nie odczuję różnicy między polską, hiszpańską, niemiecką, czy kanadyjską pianą. Tylko lepiej znajomym by się chwaliło Bardziej zależało nam na grubości piany minimum 20-25 cm

Zaprzyjaźniona firma przygotowała dach pod piankowanie. Obrobili okna i przymocowali "grzybki".


Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 ociep;enie dachu 1.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	28,3 KB
ID:	398475Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 ocieplenie dachu 3.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	36,6 KB
ID:	398476Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 ocieplenie dachu 4.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	32,7 KB
ID:	398477

Na drugi dzień przyjechali fachowcy spod Świdnicy i zapryskali dach

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 ocieplenie pianą 7.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	38,2 KB
ID:	398478Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 ocieplenie pianą 8.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	398479

Więcej zdjęć jest w albumie
http://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=6870

Updated 11-10-2017 at 15:18 by wspolpraca

Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar piotrek0m
    No ale ile to kosztowało w całości ?!
  2. Avatar wspolpraca
    11500