dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom w Elstarach g2 projekt Archon

Dzień 2

Oceń ten wpis
Jak start był dobry i zrobiono mi wjazd i wyznaczono granice budynku tak dzisiaj poza wycięciem kilku drzewek nie stało się nic. Sprzęt nie przyjechał.
Ja użeram się nadal z wycenami (rekuperatory podobno podrożały , mam wyceny na poziomie 17-22tys), stal w moim składzie 3200 za tonę, i uwaga, uwaga wisienka na torcie- schody dywanowe z balustradami szklanymi wycenione przez ogólnopolską firmę uwaga (!) 52tys zł. Nawet się nie umawiałam na nic, kazałam skasować mój numer, szukam dalej.
Więc cieszę się tylko, że nie pada, bo co mi innego zostaje...
Tagi - katalog słów kluczowych: cena, rekuperacja, schody dywanowe, stal Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar juwicz
    Mój dostawca/monter rekuperatorów ostrzegł, że ceny idą w górę od 1 kwietnia. A teraz producent nie nadąża z dostawami...
  2. Avatar aaisaa
    Cytat Napisał juwicz
    Mój dostawca/monter rekuperatorów ostrzegł, że ceny idą w górę od 1 kwietnia. A teraz producent nie nadąża z dostawami...
    My już na tym etapie mamy wyceny na poziomie 18tys (Zhender, peflex)- do 32 tys (aeris next 450). Wszystkie robione przez ogólnoolskie firmy, i tutaj pytanie- uderzać do lokalsów? Budżet początkowy zakładał ok 20tys i liczyłam, że z tego uda się parę tys urwać.
  3. Avatar juwicz
    Cytat Napisał aaisaa
    My już na tym etapie mamy wyceny na poziomie 18tys (Zhender, peflex)- do 32 tys (aeris next 450). Wszystkie robione przez ogólnoolskie firmy, i tutaj pytanie- uderzać do lokalsów? Budżet początkowy zakładał ok 20tys i liczyłam, że z tego uda się parę tys urwać.
    My zgodnie z sugestią głównego wykonawcy szukaliśmy wśród firm lokalnych, ale ze względu na potrzebę wykonania gruntownego wymiennika ciepła wybór padł na firmę mniej lokalną (GlobalTechl). Ceny były podobne, a ostatecznie wybór padł na rekuperator Frapol OnyX Sky 800.

    Przy czym warto jeszcze porozmawiać z projektantem wentylacji. Dla naszego domu dostaliśmy w większości oferty na rekuperatory o wydajności 350 - 400 m3/h, jedna oferta obejmowała także wydajniejsze urządzenia (600 m3/h), natomiast tylko jedna firma (jak się później okazało - wybrana) zaoferowała urządzenia o wydajności 800 m3/h. O ile faktycznie urządzenia o wydajności 350-400 zapewniają nominalnie odpowiednią wymianą powietrza, to po konsultacji z projektantem zdecydowaliśmy się nieco dołożyć do rekuperatora. Zakup/montaż wentylacji i rekuperatora (oraz uruchomienie) wyszło w granicach 28 tys.
  4. Avatar Doli.
    Cytat Napisał aaisaa
    My już na tym etapie mamy wyceny na poziomie 18tys (Zhender, peflex)- do 32 tys (aeris next 450). Wszystkie robione przez ogólnoolskie firmy, i tutaj pytanie- uderzać do lokalsów? Budżet początkowy zakładał ok 20tys i liczyłam, że z tego uda się parę tys urwać.
    Jak szukałam początkowo to też takie wyceny dostawałam, ale wystarczyło popytać i znalazł się na forum "sąsiad" kilka wiosek obok, któremu fiwma zrobiła rekuperacje za 16,5tys z aerisem 350 next Dzisiaj już instalację mamy położoną u nas.