dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

anpi

Dziennik Anpiego

Oceń ten wpis
3 września 2007

Myślałem, że mnie to nie dotknie, ale jednak - to fakt, że jak się już skończy budowę to nie ma czasu/motywacji/itd żeby pisać tak często na forum :lol: Ale postaram się nadrobić zaległości.

Kominek wreszcie jest skończony - zresztą sami możecie obejrzeć poniżej. Drewna na zimę jeszcze nie mam, bo niestety nadal nie jest przygotowane miejsce do jego składowania - tzn. miejsce jest, ale chcę położyć tam kostkę betonową, żeby drewno nie leżało na ziemi. Drewno zamierzam kupić we wrześniu - ostatnia cena za dąb/grab porąbany z dowozem to 150-155 zł, czyli nie podrożało od zeszłego roku.

Udało mi się też skończyć jedną z sypialni na poddaszu. Fotki następnym razem. Wiem jedno - na oknach dachowych muszą być rolety, bo w słoneczne dni pokój bardzo szybko się nagrzewa.

Jestem w trakcie budowania szafy wnękowej, powinna być gotowa jeszcze w tym tygodniu, więc będą fotki. Teraz już mogę napisać, że koszt materiałów na szafę 265x190x60 cm nie przekroczy 700 zł.

Najwięcej czasu zajmuje jednak porządkowanie działki i prace ogrodnicze. Jest już kilkaset metrów trawnika, kilkadziesiąt iglaków (tuje, jałowce, sosny i modrzew), kwiaty i krzewy. Nadal jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Fotki następnym razem, bo dzisiaj pogoda raczej kiepska.

Kolektory słoneczne - jestem z nich bardzo zadowolony, nawet w taki dzień jak dzisiaj - pochmurny, nagrzewają CWU do ok. 40 stopni. W słoneczny dzień temperatura wody dochodzi do 60-70 stopni.

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum