dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kane66

Dziennik Kane'a

Oceń ten wpis
No, kolejny miesiąc. Co udało się zrobić:

- instalacje grzejnikową piwnicy (ubije każdego zwolennika grzejników w całym domu podającego argument że 'podłogówka wychodzi drożej ! ) - 5 sztuk

- zamknęliśmy sprawę elektryki piwnicy, przenieśliśmy się na parter gdzie własnie wykładam kable gniazdek (na stropie, będą zalane wylewką). Mamy już wszystko wybruzdowane, puszki wykute otwornicą. Kupiłem osprzęt Berkera - na cały parter wyszedł 1050zł (bez gniazd internetu i telefonu - kupie tańsze, Berkerowskie drogie). Piwnice rozliczyliśmy po 25zł/punkt z uwzględnieniem mojej pracy z elektrykami. Parter mam nadzieje taniej - roboty znacznie mniej (także z uwagi na drewniany strop - część kabli wygodnie prowadzimy górą bez przekuć, bruzdowania itp).

- wykonawca stanu surowego przyjechal i poprawił podbitkę, cały dzień. Zostało mu jeszcze wykończenie komina ale coś się mu nie spieszy - trudno. Narazie się tym nie martwię (nadal nie dostał całości zapłaty)

- ociepleniowcy bliżej niż dalej ;) Cały dom opatulony styropianem, dwie ściany wykończone do siatka+klej+grunt. Brakło oczywiście kleju do zatapiania siatki - normy normami a zużycie zużyciem :/ (brakło około 20% w stosunku do normy).

- i nic, powoli organizuje tynkarzy. Zdecydowaliśmy się na tynki gipsowe, z agregatu. Ceny około 15zł za robotę, 25zł razem z materiałem. Narazie szukam ale raczej wszyscy trzymają cenę. Zmowa ? :)

- a zjazdu na działkę jak nie mam tak nie mam ! Mam projekt, mam pozwolenie, nie moge ruszyć bo muszę mieć firmę któa może wystąpić o zajęcie pasa ruchu a żadna nie chce sie w to bawić (bo za mało roboty - tylko zjazdu kawałek). Parodia. Sam nie moge, firmy nie chcą.

- dostałem fakturę za częsci wykorzystane w kotłowni. Koszta są ogromne. Mimo ze miałem takie rzeczy jak wymiennik, pompy, pare zaworów, pare filtrów to i tak nazbierało się 2500zł brutto za materiał. Tony kolanek, zaworów, śrubunków, nypli, paści przeróżnych. No i rury. Aż sprawdziłem czy mnie hydraulik nie walnął na cenach czy ilości - i nie ! ;) Ciekawe ile by wyszedł materiał gdybym dał się namówić na kotłownię w miedzi (bo mam w stali). 5000zł ?
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum