dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kane66

Dziennik Kane'a

Oceń ten wpis
Ile to juz czasu minelo - lipiec !

Przez te 3 miesiace zrealizowano cała hydraulike parteru - zarówno ogrzewanie jak i wodę i kanalizacje - oczywiscie bez armatury. Koszt to jakies 1400zl robocizna za hydraulike i 3x tyle materiał (w tym znaczny koszt 3 stelaży pod WC - firmy TECE).
Ogrzewanie podłogowe - 3000zł za robocizne wraz z rozdzielaczami (dwie sztuki) i podłączeniem tego do bufora, 170m.kw. Materiały: rozdzielacze po około 700zł z kompletem rotametrów, nypli, zaworków itp. Plus nieco miedzi do spięcia tegoż z kotłownią, rura pex Purmo PE-Xa po 2,85zl/mb.

Elektryka także została ukończona, od groma gniazdek, siec komputerowa, magistrala cyfrowa łączaca piwnice (lokalizacja komputera) z gabinetem oraz z salonem (pełne okablowanie audiovideo+USB). Łącznie wyszło punktów - 100 (na samym parterze). Całe szczescie ze robiłem to z znajomym elektrykiem i koszt punktu na parterze wyniósł mnie 20zł (plus robota z rozdzielnicą).

Adam_mk także znalazł czas dokończyć instalację reku - mamy już ukończone wszystko, pozostaje podłączenie sterowania termostatycznego ale to jak skończe zabudowe rekuperatora by powiesic tam skrzynkę. Nie jest to także jeszcze opomiarowane.

Deskuje i docieplam także drewniany strop - większość docieplenia położono wcześniej, teraz przy deskowaniu dokładam tylko w szpary i w miejsca gdzie rury reku 'zabrały' nieco wełny. Obecnie mam przerwe w pracach - na strychu przy letnich temperaturach pracować się po prostu nie da więcej niż godzine - czekam na jesień/chłodniejsze dni ;)

Ekipa do wylewek nagrana i mają wejść w tym tygodniu (agregat). O ile dowioze piasek - zażyczyli sobie go w takim miejscu gdzie nie dojade po utwardzonej drodze a na mój i ich pech - rozpadało się solidnie i w tej chwili piachu nie można zrzucić we właściwe loco. Poczekacie ? Poczekamy ;)

Ekipa od ociepleń skończyła tynkować podbitki i ogólnie robote z ociepleniem - maja jednak od groma poprawek. Wpadli założyć parapety ale poprawek nie wykonali. Daje im jeszcze dwa tygodnie - jak nie zrobią poprawek to bede zmuszony nie płacić za montaż parapetów i ich kosztu i poprawki zlece komuś innemu (wycenił je na 600zł).
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum