dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

jabko

Dziennik JABKA

Oceń ten wpis
SCHODY:

Konstrukcja stalowa czyli zespawane ze sobą dwa profile stalowe 50x30x3m
Od czoła każda "belka" wygląda wiec tak [][]
Wymiary zaprojektowane w programie 3D. Według tego spawałem konstrukcje i zamawiałem u stolarza stopnie.
Konstrukcje najlepiej widać tu:

A tu jeszcze w trakcie mocowania stopni.
Stal pomalowana na czerwono antykorozyjnie


Spawarka własna. Elektrody 30zł
Stal około 250zł
Farba 20zł

Na "belkach" nośnych spawane kawałki płaskownika gr6mm (pozostałosci po bramie) Widać je pod stopniami na fotce pierwszej.


STOPNIE:
Zamówione wg przekazanych wymiarów
Stolarz znajomy rodziny. Drewno jego własne składowane około 10 lat na jego własny parkiet (którego już miał nie będzie :lol: ) BUK
Koszt stopni to około 660zł

Podpórki - te małe kolumienki pod stopniami (dzięki nim stopień następny stoi na poprzednim) wykonane z trzonków bukowych (np: do łopaty) do kupienia w sklepach ogrodniczych. Wykonanie na tokarni tatusia gratis. Koszt zateriału góra 100zł


WYKONANIE:
Frezowane otwory fi25 na głębokośc 12mm w każdym stoniu od dołu z przodu 2szt i od góry z tyłu 2szt.
Stopień stawiany na kolumienkach (kolumienka wkręcana na wkręt i klejona klejem wcześniej do stopnia).

Tył stopnia leży na płaskownikach a od góry jest do nich przykręcony wkrętem (wkręt jest w wyfrezowanym otworze w który później idzie następna kolumienka zakrywająca mocowanie.
I tak do samej góry.

BARIERKA:
Tralki i króle kupione przez internet. Tralki mocowane w stopniach w wyfrezowanych otworach, od góry w barierce tak samo.
Koszt około 600zł

Na koniec belki nośne stalowe obudowane drewnem (koszt nieznany bo listwy wykonane razem z opaskami na drzwi) Ale mniej więcej 50zł
Tu widać obudowaną prawą belkę a lewą jeszcze golutką (taka zresztą jest do dziś bo nie mam weny żeby to skończyć)



Do tego bejca i lakier (około 100zł)

Efektu końcowego jeszcze nie widać (do dziś schody są nieskończone w kilku detalach) Fotki mam tylko z etapu wykonywania (wcześniejszych w dzienniku też)
Koszt jak widać nie doszedł nawet do 2 tyś.zł (już teraz dokładnie nie pamiętam ile co kosztowało)
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum