dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dominikams

Moje zapiski z budowy - dominikams

Oceń ten wpis
Uffffffff.... narobiliśmy się jak dziki :lol:

Robilismy wrzosowisko :roll:

Tak wyglądało na początku - najpierw rozplanowaliśmy gdzie ma być, jaki kształt, wielkość, jak ma iść ścieżka. Na tym etapie kompozycja roślin była czysto przypadkowa :P



Potem nasypaliśmy ziemi, oraz piasku i torfu. Trochę nam się zeszło :roll: A sadzenie roślin zajęło mi 3 godziny :o

Zdjęcia niestety robiłam jak juz słońce sie zwijało, więc jakość kipskawa, i w ogóle jakieś zniekształcenia są. Musicie uwierzyć mi na słowo - w rzeczywistości wygląda duuużo łaniej, choć roślinki malutkie jeszcze.






Ta ścieżka jest wszędzie jednakowej szerokości. Nie mam pojęcia dlaczego aparat tak przekłamuje. Sam kształt górki też wyszedł jakiś dziwny. No ale widać trochę naszą koncepcję, mam nadzieję :wink:

Musimy jeszcze podsypać ziemi na samym brzegu, a potem wsystko przykryć korą. I to raczej grubszą warstwą, żeby w zimie nam wrzosy nie poprzemarzały.

W ogóle to musze kilka sadzonek w przyszłym sezonie zrobić, bo jednak rośliny chciałabym gęściej. WIem, że się rozrosną (ok. 40 cm szerokości, a nawet więcej niektóre), ale mimo wszystko potrzeba mi jeszcze po 3 - 5 szt. każdego koloru. No i te zielone kuliste krzewinki - czyli hebe - chciałabym, żeby rosły gęściej, przez całą długość ścieżki (pod koniec dałam tam inne roślinki, bo oczywiście nie miałam aż tylu).

A przy okazji - na ogrodach wrzucałam właśnie foty naszego trwnika, więc od razu wkleję też tutaj:





Jest nadzieja, że w przyszłym roku całość naszej działki będzie tak wyglądać :roll:
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum