dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

norbiwolow

norbiwolow - buduję Koralgol 2 lub APS 161 - day after day

Oceń ten wpis
Witam
Wzorem innych użytkowników tego forum pragnących zamieszkać we własnych 4 scianach i podzielić się swoimi spostrzenieniami i radami, rozpoczynam pisanie tego dziennika !!!! ## FANFARY ##

Obecnie jestem na etapie scalania dwóch działek - przed wyborem projektu.

A jak to się rozpoczęło :

Jakieś 3 lata temu zmieniłem swój stan cywilny :) i zamieszkałem u teściów w domku z lat 80 w pokoiku o wym 3.5x5m - dla dwójki to w zupełności wystarcza - a i teście spoko wiec było git - w dalszym ciągu jest :) W grudniu 2007 roku pojawiła się mała Ola. Przyszedł czas aby pomysleć rozwojowo o swojej powierzchni zyciowej :) Mieszkanie odpada - od zawsze mieszkałem w domu - tak samo moja żona - i nie wyobrażamy sobie życia w bloku . Musi być trawa , taras, piaskownica dla Oli :)
Zaczeliśmy szukac działki w naszym rodzinym mieście - nie chcemy wyprowadzać się i mieć daleko do rodziny. Poszukiwanie nie przyniosły efektu. Wzieliśmy udział w przetargu na działki od gminy o powierzchni 8ar - jednak cenowo zostaliśmy przebici - i to znacznie wiec daliśmy sobie spokój z przetargami - za działki o pow. 12ar ludzie płacili 90tys zł !!! Jak dla nas to za dużo. W lotto nie wygraliśmy a i dochodów nie mamy wielkich. I co tu robic dalej ??? Już nawet o mieszkaniu zaczeliśmy mysleć z desperacji :(

Pojawiła sie jednak iskierka nadziei - babcia żony zaproponowała nam połowę swojej przydomowej działki. Ma domek na działce o powierzchni około 8ar. Oświadczyła że odda nam około 370m2 ogrodu za domem bo juz nie ma sił aby tam cos uprawiać. Warunkiem wymaganym aby móc tam postawić domek było dokupienie od gminy wolnego pasa zieleni, idącego wzdłuz działki babci, pomiędzy dwiema działkami. Tym samym uzyskanie dostępu do drogi publicznej i po połączeniu dwóch działek uzyskanie minimalnej pow. działki wymaganej pod budowę.
Napisaliśmy podanie z chęcią zakupu do gminy - papierkologii od liku i troche ale po około roku załatwiania staliśmy sie posiadaczami ziemskimi pasa zieleni o wymiarach 9x40m. Teren ten jest bez prawa zabudowy ponieważ przez ta działke wzdłuż ida media w ziemi - prąd, kanaliza, telefon. Wartość działki sama w sobie jest znikoma - dopiero po połączeniu z darowaną działką stanowi podstawę do rozpoczecia realizacji marzeń :) Obenie posiadamy 750m2 działki.Minimum osiągnięte !!!
Foto planu zamieszczę jak bede w domu - działka jest dość specyficzna i w pewnym stopniu stanowi to jej urok.

Bedę opisywał tu spoje boje w ramach planowanej budowy domku proawdopodobnie wg projektu Korlagol 2 lub APS 161 - jeszcze się do końca nie zdecydowałem i nie zakupiłem projektu :) Czas to zweryfikuje.

Na razie to tyle - mam nadzieje że uzbiera się tu spora ilość przydatnych informacji dla innych inwestorów :)
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum