dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

B.Art

B.Art i Lidex buduj?

Oceń ten wpis
Oczywiście nie obyło się bez kłopotow przy wykańczaniu łazienek. W naszej łazience zaplanowaliśmy dla złamania wszech dominującej szarości zastosować deski dębowe. Oczywiście gresowe. Znaleźliśmy super imitację dębu i zamówiliśmy ją w dwóch rozmiarach. Okazało się, że dostaliśmy nie ten kolor co zamawialiśmy. W sklepie powiedziano że przesadzamy i że tak to może się różnić i tego typu bzdury. Nie pasował nam kolor wpadający lekko w różowy zamiast bielonego dębu. Dopiero przy podejściu do kładzenia wyszło, że kolor "deski"szerokiej jest inny niż wąskiej.


porównanie deski szerokiej i wąskiej - prawidłowy kolor z lewej

Napsaliśmy reklamację i odwiozłem gres do importera. Zebrało się szefostwo i stwierdziło, że nastąpiła pomyłka w fabryce i źle opisano odcień. Po 1,5 tyg przyjechały właściwe "deski" -

Poza łazienkami i kartongipsami trwa wykańczanie szczegółów we wnętrzach. Podłączyłem alarm, elektryk częściowo rozszył zasilanie w rozdzielnicach itd.

A teraz front robót przeniósł się na zewnątrz. Jako, że dom ma być energooszczędny na elewację idzie 20cm styropianu. Po pozytywnych doświadczeniach ze styropianem podłogowym Styropolu wybraliśmy tenże na elewację. Okazał się bardzo prosty, miejmy nadzieję, że trzyma parametry izolacyjne. Zabrakło nieco styropianu na ocieplenie, bo podobno przy styropanie frezowanym jest dużo odpadów. Zabrakło jakieś 15m2 i w tym tygodniu ma być dowieziony.
Na reszcie budynku jest już zaciągnięta siatka, pozostało przeszlifowanie kleju, zagruntowanie i nałożenie tynku. W zasadzie tynk jest już wybrany - silikatowo silikonowy Webera, i prawdopodobnie kolory 610E i 610F. Ciemniejszy powyżej linii okien , jaśniejszy do linii okien. Co prawda jak dla mnie kolor dołu będzie nieco za szary - ale skoro lepszej połówce się podoba ...
próbki tynków wyglądają tak:


ocieplony dom - na rusztowaniu próbki tynków.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum