dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

buber

jak przerobi? szko?? na mieszkanie

Oceń ten wpis
wymieniłem okna stare pamiętały jeszcze niemca (dom wybudowano w 1900 roku) Zaczynam się zapoznawać z sąsiadami opowiadają mi historię tego domu. Graniczę płotem z kościołem bardzo dobry sąsiad. Nie ma tam imprez pijackich nikt nie baluje do późna w nocy. Bardzo czysto. Tak szczerze to nasz dom który przed wojną był plebanią teraz jest zaniedbany. Otoczony jest żywopłotem który od paru lat nie był przycinany, trawa i chaszcze do pasa.
W roku 2000 wymieniłem tam okna kupiłem używane z Niemiec na całe moje mieszkanie 3500 PLN. Niemiec wymienił sobie okna na drewniane a jego stare nietypowe plastiki (180*120) pasują do moich otworów okiennych jak ulał. Projekt oczywiście zmienia trochę układ okien więc kiedy zacząłem wybijać otwór pod okno z projektu okazało się że dom powraca do pierwotnego wyglądu. Wykonywałem dziurę pod otwór okienny który był zamurowany. Nadproże było wykonane z cegły i nikt jego nie rozbierał więc nie ładowałem trzech L aby zrobić nadproże tylko wykorzystałem istniejące.
Są nowe okna i dom zaczyna z zewnątrz wyglądać nieźle.
No może poza tą lampą sodową nad wejściem. ale to się kiedyś zmieni.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum