dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SylwekW

Dziennik Sylwka i Kasi

Oceń ten wpis
Po oknach przyszła kolej na drzwi wejściowe i bramę garażową.

Próbowaliśmy dobrać drzwi wejściowe i bramę garażową jak najbardziej podobne (wzorem i kolorem)
Niestety ten etap budowy to już jest czas kiedy zaczyna się szukać oszczędności. To szukanie zmusiło nas niestety do wybrania drzwi i bramy nieco odmiennych.

Pierwsze były drzwi.
Padło na EuroNord. Metalowe a progiem aluminowym. Łącznie z montażem 1450 zł. Nie wybieraliśmy drzwi superantywałmaniowych bo uznaliśmy, że nie jest to celowe, kiedy ewentulany złodziaj ma i tak o wiele łatwiejszą drogę przez np. okno tarasowe :-). Zaś kupowanie wszystkich okien w wysokiej klasie antywłamaniowości nie wchodziło w grę. Przyjeliśmy zasadę, że najlepsza ochroną będzie alarm i monitoring firmy zamiast super antywałamaniowych zabezpieczeń.
Tak drzwi są montaż ustalony. Wykorzystując doświadczenia z montażu okien użyliśmy tej samej taśmy rozprężnej do wypełnienia szczeliny między ościeżnicą a klinkierem.
Niestety drzwi podczas montażu mnie rozczarowały. W sklepie wygladały znacznie lepiej i solidniej. Gdy je montowali odniosłem jakies takie wrażenie tandetności tych drzwi - ale może to tylko wrażenie.
Drzwi zostały zamontowane na kotwy a ponieważ nie bardzo mi się tylko takie montowanie podobało więc wymogłem na montażystach aby zostawili mi dodatkowo wkręty (nie wiem dokładnie jak się one nazywają) ale takie specjalne, aby przez ościeżnicę przykręcić je do ściany jako dodatkowe wzmocnienie montażu. Jeżeli żona zaakceptuje widok łebków tych wkrętów (ościeżnica brązowa - wkręty mosiężne) to sam je zamontuję.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum