dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

wiochman

Wsi spokojna, wsi weso?a...Domek na górce

Oceń ten wpis
Sporo znajomych zaczęło nas odwiedzać w tych dość jeszcze prymitywnych warunkach. Ale to miejsce ma swój urok.
Jest położone na polodowcowych wzgórzach, jakieś 600 m od wioski i jakieś 20 ponad nią. Sąsiadów mam zaledwie w paru poniemieckich domostwach. Panorama na 50 km.
Dla mnie i mojej żony bomba! Cisza wręcz ogłuszająca :) Zarośnięte to wszystko cudnie i kiedy wszystko zaczyna wiosną kwitnąć to daję słowo odlot totalny. Mnóstwo owocowych drzew jeszcze poniemieckich ale i dziczek, czeremchy, żarnowce ...
Z tego też powodu dokupiłem jeszcze od ANRu 3,5 ha. Więc teraz mamy jakieś 6.
Widok z tarasu o wschodzie słońca.


Za domem natomiast rozciągają się piękne mieszane lasy.Stare dęby, graby, świerki i sosny. Jagody i mnóstwo grzybów.
Sowy rosną mi pod oknem kuchennym jakieś 3 m ( chodzi mi o odległość od domu, nie o wysokość czy średnicę kapelusza ), prawdziwki pod dębem na podwórku jakieś 20 m od rondelka.


Tych grzybków radzę nawet nie dotykać (okratek australijski) zarodki roznoszą muchy zwabione przez miły dla nich zapach.

Teren jest pofałdowany, ciekawy.Lasy zakwalifikowały się do objęcia programem Natura 2000.


Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum