dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

kasia i mat

Dom Kasi i Mata...

Oceń ten wpis
Mam zgryz...ogrodowy zgryz :( Jestem typowym dzieckiem miejskiego betonu z kilkoma wiechciami zasadzonymi przez spółdzielnię pod oknami. O posiadaniu własnego ogrodu nie mam pojęcia. Mało tego, jakoś nigdy w klimaty "przesadzania kwiatków" mnie nie ciągnęło, ale być może to jakiś wtłoczony sobie do głowy opór, bo nigdy tak na dobrą sprawę nie miałam gdzie tych kwiatków przesadzać.

Ty Mężu Mądry powiedziałeś kiedyś: planowanie domu było moje, planowanie ogrodu jest Twoje. Taka i prawda. No to dobra - zasadziłam się ambitnie - Taki ogród nam wymyślę, że ho ho. Nikt w okolicy ładniejszego mieć nie będzie. Grzebanie w tej ziemi nie może być w końcu jakoś specjalnie skomplikowane... No i zagrzebałam się ...na początek w sieci. I nie tak od razu się zagrzebałam, generalnie z wielkim oporem (zawsze jest coś ciekawszego lub pilniejszego do zrobienia niż praca nad tym ogrodem - to mi nie wróży za dobrze, prawda? :-? ) No a w sieci...cholera, tysiące porad (wybierałam z tych "tylko dla początkujących)...czego nie sadzić, gdzie sadzić, po co sadzić, co łączyć a czego nie, od jakiej strony świata, jaki rodzaj ziemi, czym nawozić a czym absolutnie nie, jak dobrać kolorystycznie pod różne pory roku itd. Już same początki - daj do analizy glebę pod kątem zawartości dziesiątek minerałów i składników - z lekka mnie przeraziło. Daj!- mogę dać - ale co ja potem z wynikami tych analiz sobie zrobię? :) Może ja jakoś obronnie łapię te tysiące wiadomości, po to by potem móc spokojnie powiedzieć "No nie dam rady". W każdym razie czuję się małym żuczkiem w tym antycypowanym tajemniczym ogrodzie i póki co chyba daję się zadeptywać. Ale projektanta za Chiny ludowe nie wezmę...muszę się tylko porządnie, systematycznie i z dobrym planem wziąć ostro do roboty!!!

Hmmm...czemu ja czuję, że skończy się na wszechogarniającej nas trawce i tujach wokół ogrodzenia? :lol: Nie, nie Kaśka...musisz dać czadu. Help!!! :D
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum