dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom w którym nie będę mieszkał

Filigran na stropie

Oceń ten wpis
Ściany kończą się wieńcem i stropem. Szukam najlepszych rozwiązań użytkowych. A za takie uważam strop monolityczny.
Wybór padł na strop w technologi filigran czyli prawie strop monolityczny gdzie zamiast deskowania są użyte zbrojone płyty betonowe przygotowane w fabryce zgodnie z projektem na wymiar jako szalunek tracony. Natomiast wieniec wykonałem z kształtek wieńcowych firmy Ergobud. Kształtki nadprożowo-wieńcowe wyeliminowały czasochłonny proces deskowania wieńców na ścianach zewnętrznych. Oraz rozwiązały problem podczas wykonywania wieńca opuszczonego.
Najpierw ułożyłem kształtki wieńcowe




Jeśli jest potrzeba to można wybić dolną część kształtki:


Potem trzeba było przygotować podpory pod płyty stropowe. Użyłem najpopularniejszych stempli sosnowych i belek sosnowych chociaż zastanawiałem się nad podporami stalowymi. Teoretycznie systemowe stemple są lepsze i szybciej się je rozstawia, ale ryzyko, że ktoś niepowołany by się nimi zaopiekował było zbyt duże.




No i na koniec przyszedł czas na filigran, który czekał od jakiegoś czasu








Układanie kształtek to jedna dniówka. Ustawienie podpór zajęło 7 godzin a ułożenie płyt filigranowych kolejne 3.
Teraz muszę na płytach rozłożyć instalację elektryczną zrobić przepusty na wodę, kanalizację i wentylację oraz poskręcać i ułożyć zbrojenia.
cdn.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze