dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

monika.KIELCE

Alter Ego zuzków

Oceń ten wpis
No to się zaczęło. Trzeba zacząć dziennik pisać, póki czas i pora. Za 10 dni mam rodzić tupka (nie znamy płci) i potem może nie być już tyle czasu. A tu tyle do nadrobienia jest. Po kolei:

Inwestorzy: zuza z zuzą i nienarodzony jeszcze tupek :D (ja do męża mówię zuza i on do mnie też się tak zwraca + pochodne tego imienia)


Plany budowania domu pojawiły się zaraz po ślubie - przeszło 2 lata temu. Miało to być na innej, podwójnie większej działce, na tym samym osiedlu. Jak przyszło co do czego, to okazało sie, że nic nie zrobimy, bo właśnie zaczęli projektować nowy plan zagospodarowania przesterzennego dla tego rejonu osiedla. I jeszcze sobie wymyślili ciągnąć ulice przez naszą działke. :evil:
Pokornie obiecywali, że do końca roku skończą. Wtedy już tylko podpis się uprawomocni i można leciec dalej: czyli zacząć od wyciągniecia planu zagospodarowania działki....

By przyspieszyć sprawę to się nawet nie odwoływaliśmy od projektowanej drogi na działce (z 1500m2 miało nam zostać tylko 900m2). To samo z obok działką przeznaczoną dla mojego brata. Sku... pół działek zabierają, bo wolą zrobić nową drogę a zamknąć istniejącą. W innym przypadku musieli by ją poszerzać i od ludzi odkupywać. Ludzie by musieli ogrodzenia przstawiać..... :o lepiej nam zabrać, bo tylko łąka, cała czopka innych argumentów. No jakoś to przeżyjemy. Pytamy o cene wykupu działki pod drogę. Nikt nie chce puścić pary z gęby. Każdy mówi, że nie wzbogacimy sie na tym interesie. W urzędzie słyszę słowa od Pani, że to od wielu czynników zależy: od położenia działki, od średniej wyceny innych działek w tym rejonie. I pada stwierdzenie: no nawet do 90 zł za metr. Szczena mi opada, bo u mnie na osiedlu działki chodzą po 300zł/m2. :evil: :evil: :evil:
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum