dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

oleniek

Dziennik Ole?ka(dom parterowy, prosty 135m2, dach dwuspadowy

Oceń ten wpis
Puste pole, ale z perspektywami :D To nie była miłość od pierwszego wejrzenia. Raczej świadomość , że to miejsce ma perspektywy i da się je pokochać....już je kocham :D

Po dokładniejszych oględzinach okazało się że ... mamy 1 ! dwumetrową brzozę :D Jakaż radość 8)
niestety ludzie od ogrodzenia mi ją ukręcili :evil: i zadeptali :evil: Była nie do uratowania :( A było to nasze jedyne drzewo :(

Działka miała miec "lekki" spadek w kierunku południowym. Jak na niej rosły chaszcze to nie było nic widać :) dopiero później ten "lekki" spad zaowocował różnicą terenu "pod domem" 1m! :o

ROZDZIAŁ DRUGI
Mamy projekt indywidualny - fatalnej jakości, .
Niestety od 2001 roku przeglądałam projekty i nigdy nic nie byłam w stanie zaadaptować na nasze potrzeby :D Zazwyczaj jak już mi sięjakiś spodobał i zaczynałam o nim myśleć dniami i nocami :wink: to coś zawsze było nie tak. A to jakiś nasz mebel się nie mieścił i trzebaby przesuwać ścianę, a tu pech - nośna, a to brak okna w łazience i nie da sięwstawić, a to balkony - których nie chcieliśmy i lukarny - podrażające dach. Jednym słowem jak podobało mi sięwnętrze to...przykryte było skomplikowanym dachem :roll: i po kontaktach z projektantem dostawaliśmy odpowiedź "za dużo zmian, ... na te zmiany się nie zgadzamy itp). Znów jak podobała mi się prosta bryła budynku... to w środku nie do przyjęcia. Stąd , w 2007 r w ramach hobby wzięłam 3 różne projekty ( z których każdy podobał mi sięz jakiegoś powodu 8) ) i zmiksowałam...swój domek. Na papierze milimetrowym. Projekt dojrzewał, mieszkałam w nim wirtualnie...przesuwałam ścianki....przerabiałam przenosiłam... i nie ukrywam nawet działkę szukałam...pod mój projekt 8)

Kiedy jużdziałka była dałam mojego gotowca architektowi :evil: Nie polecę nigdy tego człowieka, co się musiałam nawalczyć żeby nie zmieniał mi wnętrza. Jego pomysły były tak niepraktyczne, kapitałochłonne i po prostu mi nie pasowały. Do dziś mam łazienkę nie taką jaka miała być i mi się nie podoba układ armatury :-? Hol mam węższy niż chciałam :-? ...W końcu doszłam do wniosku, że jak dalej będę z nim "walczyć" to w życiu nie złożę wniosku o PNB :D a zalezało nam na czasie.
A ja głupia myślałam że jak dam architektowi gotową koncepcję z hasłem "proszę nic nie zmieniać" to prace nad projektem pójdą szybciej :roll: bo odpadnie czas "docierania koncepcji" :-?

Na dodatek ten mój projekt jak się okazało miał same braki. Żadnego zestawienia materiałów, ech za dużo by wymieniać :evil:

to rzut domku po dodatkowych zmianach w ściankach działowych



Ogólnie rzecz ujmując bryła budynku jest prosta, dach dwuspadowy, będzie kryty blachodachówką



Pierwsza elewacja to elewacja od zachodu - niestety tu mamy 3 m od granicy :(
Ale za to przy tej ścianie, na całej jej 11-metrowej dlugości będą dojrzewać winogrona :D

Drugi rysunek to elewacja frontowa



Tutaj pierwszy rysunek to elewacja wschodnia (z widokiem na pole)

a drugi to elewacja południowa (ogrodowa). Tyle że taras będzie wyżej, z racji spadku terenu

PAPIEROLOGIA- czyli mapki, projekty,WZ, projekty przyłączy itp - 12467,50zł
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum