dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

NJerzy

NJerzy buduje sobie klocek.

Oceń ten wpis
No i przezimowałem. Na budowie, nie w domu, bo odbiory nie zrobione :( A nie zrobione bo się kierownikowi budowy nie chce uzupełnić dwóch wpisów w dzienniku.
Za to mam już prawie prąd docelowy, dwutaryfowy. Podłączenie prądu wymagało więcej papierów, biegania, pieniędzy niż wszystkie pozostałe formalności związane z całą budową.
Zakończyłem sezon grzewczy. Zużyłem od września około 5 ton drewna i prawie 2000 kWh prądu - co dość dokładnie zgadza się z tym co wyliczyłem.

Muszę troszkę przerobić CO. Sterownik pogodowy i zawór trójdrożny z Insbudu są g***o warte, przez tą zimę zaliczyłem 6 awarii tego zestawu (poprzedniej zimy 2 naprawy). Wywalę ten szajs, zamontuję w zamian prosty zawór trójdrożny termostatyczny, rozdzielacze uzupełnię o siłowniki i zamontuję indywidualne termostaty pokojowe.
Muszę też pilnie uzupełnić bufor o grzałkę zamontowaną - tak z 70 cm od góry, aby latem nie grzać niepotrzebnie całego bufora grzałkami przy samym dnie. Na letnie potrzeby tylko CWU, bardziej opłaci się zagrzać 1/4 do 1/3 góry bufora do wyższej temperatury. W sezonie przejściowym takie grzanie bufora tez wystarcza na CO + CWU.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum