dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Piczman

Dom Piczmana

Oceń ten wpis
29 Wrzesnia

Wczoraj podłączyłem cyrkulację przez prostą "czasówke" i sterownik do GWC na gotowo, dzisiaj została mi pogodówka i wywalić 3 czujki na zewnątrz.Chyba dam je w czerpnię od wentylacji.
Na pierwszym zdjęciu cyrkulacja :



A na drugim ogólny plan, patrząc od lewej : pompa gwc ->sterownik gwc ->czujki od termostatów (gwc) -> nagrzewnica -> pompa cwu !



Jutro zdam relację jak mi poszło z pogodówką , czeka mnie kilka dni ustawiania histerezy i obserwacji, sam miód :wink:

Coś z obserwacji i pierwsze doznania :

Ogrzewanie podłogowe

Nigdy, przenigdy nie miałem styczności z takiego rodzaju ogrzewaniem. Po kilku dniach użytkowania myślę że jest ok, nie ma grzejników na ścianie,podłoga neutralna, można chodzić w samych skarpetkach bez uczucia zimna a nawet bez skarpetek tez jest ok.Nie zgodzę się jednak że temp. w domu może być niższa ze względu na inny rozkład temp. Przy 19 stopniach jest chłodno, zaś przy 22 już super czyli jak dla mnie tak samo jest przy grzejnikach. Chłyt jakiś i tyle, marketindody więc nie dajcie się nabrać :wink:
Póki co zero regulacji na przepływach i w salonie jest cieplej niż w innych pomieszczeniach, natomiast w łazience gdzie projektowałem wyższą temp. jest najchłodniej :-? Czeka mnie więc jakaś regulacja, nie wiem jeszcze jak i co ale zapytam we wątku o podłogówce i dam radę wyregulować bo różnice temp. nie są takie duże!Tak mi sie przynajmniej wydaje :roll:

Wentylacja Mechaniczna

Nawet na najwyższym biegu nic nie słychać! Zupełnie nic,cisza !!! :P
Słysze każde załączenie się lodówki ( podobno miała być bardzo cicha :evil: ) a centralki nie słyszę wcale. Po prostu można zapomnieć że w kotłowni coś hula. Oczywiście wszystko na parterze, drzwi "uszczelkowe" z progiem tłumią dźwięk dość dobrze !
Poza tym podoba mi się regulacja, jak dam na 25 % to w domu jest 75 % wilgotności, wczoraj wychodząc do pracy podkręciłem na max, po ok. 9 godzinach było już 60 % !!!
Przypominam że dom zamieszkały od kilku dni, nigdy nie przepalany ( no oprócz tych kilku dni ostatnich), wybudowany w rok !
Pełna kontrola czyli tak jak lubię :wink:

CDN.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum