dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ew-ka

Dziennik Ew-ka

Oceń ten wpis
Czerwiec 2004 c d

Musimy kupić samochod- tak przywitał mnie mój Henio w pewien piękny sloneczny dzień
Po co? przecież mamy i opla kombi i mazdę - fuknęłam na niego ( tu padł potok słów uważanych w niktórych kręgach za niestosowne, ale byłam jeszcze przed poranną kawą i poziom hormonów radości miałam bliski 0), ale mój luby spokojnie powtórzył,że musimy kupić samochód dostawczy żeby być niezależnym od kogokolwiek i nie prosić się o pożyczenie auta do przewiezienia najdrobniejszych rzeczy( takich które nie wejdą do kombi) a i w czasie przeprowadzki się przyda. I znowu zaczęło się szukanie i oglądanie ale tym razem aut.
Pominę wszystkie szczegóły szukania , ale efekt przeszedł nawet najśmielsze oczekiwania- jest Renaut Master ( 94r) -podwyższany,ale ma jeden podstawowy bajer- cały tył samochodu obniża się do poziomu ok10cm nad ziemią tak,że można wjechać na pakę rowerem. Zapłaciliśmy też przyzwoicie 9 000 zl. Teraz mój małżonek jadąc nim czuje się" jak sołtys
- siedzi wysoko , najedzony i za nic nie odpowiada "( cyt.ze znanej polskiej komedii- jeśli znasz prawidłową odp. wyślij s m s pod nr 0 700...)



Zmiany w projekcie

Każdy chyba dokonuje zmian w swoim projekcie , więc i ja nie moglam bez walki poddać sie projektantowi i dokonałam paru bardzo istotnych zmian.
Jak wspomniałam wcześniej nasze życie ma sie toczyć na jednym poziomie (mąż jest po operacji kręgosłupa i kiedyś poruszal sie na wózku i od tego czasu ma uraz do schodów) wiec postanowiliśmy,że na parterze spędzimy naszą drugą mlodość :wink:
Schody na piętro przenieśliśmy do wiatrołapu (3x3) będa drwniane, a w miejscu gdzie pierwotnie były- powstanie pom. gosp. z przejściem do garażu ( marzenie i jedyny warunek męża- przejść do garażu prosto z domu). Lazienka na dole powiększona o pom.tech. ( teraz będzie 3x3).A na całej szerokości domu od południa powstanie 3 x10m taras - częściowo zadaszony.Na piętrze powstaną 2 pokoje i łazienka- wejście na górę może być kiedyś ( jeśli byłaby taka potrzeba) samodzielnym mieszkaniem.Zrezygnowaliśmy z lukarny będą tylko okna dachowe.Za to wykorzystamy powierzchnie nad garazem na stryszek -garderobę czy na co nam przyjdze ochota( w planach nie bylo ujete to pomieszczenie)i tym sposobem nasze 103 m zamieniło się w .... ???? Tego nie wie nikt jaka jest pow. mojego domku.

Życzliwośc w cenie

O życzliwości ludzkiej można pisać tomy ( jeszcze istnieje takie zjawisko)
więc i my doświadczylismy tego stanu. Kolega bezinteresownie pożyczył nam na czas budowy Kontener blaszany 2,8 x 6 m oraz Toy-toy ( tzw.świątynie dumania- tu przychodzą do glowy najciekawsze pomysły).
Prąd też pozwolono nam podciągnąć jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia,wodę podciągnęli nam kiedy kopara przyjechała ściągać humus. Caly materiał ( jako,że działeczka nie za duża ) możemy składować obok ( sąsiad za granicą- pozwolil ).
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum