dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

inż. Mamoń

Dziennik budowy inżyniera Mamonia

Oceń ten wpis
Inż. Mamoń - REAKTYWACJA

O nie moi drodzy - tak to my się bawić nie będziemy. Chwilkę mnie nie było i mój dziennik spadł na 341 pozycję :-? :-? Miejsce 340 jeszcze mogłem znieść, ale 341 co to - to już nie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: i w związku zez tym postanowiłem coś tutaj naskrobać.

Powiem Wam, że ponad rok już mieszkamy, a dopiero dwa tygodnie temu po raz pierwszy wjechaliśmy samochodem do garażu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: wcześniej nie było podjazdu, a potem jak podjazd już był, to nie było czasu zrobić wewnątrz porządku. W końcu się to udało - uprzątanie garażu trwało 5 godzin. Ponieważ dni mamy krótkie i szybko zapadają egipskie ciemności, więc dzisiaj postanowiłem uruchomić w garażu instalację elektryczną :D :D :D

Tu wyjaśnię, że elektryk w moim domu tylko porozciągał kable, a całość uruchamiania instalacji to już moje dzieło, które rozpocząłem ponad rok temu i do dzisiaj jeszcze nie skończyłem. 8) :lol: W tak zwanym międzyczasie znalazłem w tej instalacji parę kwiatków :evil: :evil: :lol: :lol:

Pełen jak najgorszych przeczuć udałem się do garażu na rekonesans. Oto co zobaczyłem - w jednej puszce aż 6 kabli !!!! :evil: :evil: :evil: Tym razem mój utalentowany elektryk przeszedł sam siebie. Dotychczas rekordem było 5 kabli, a tutaj aż 6. Psiakrew jak ja to wszystko połączę i zmieszczę w 1 puszce :o :o :o :o



A po przeciwnej stronie garażu zrobił aż trzy puszki dla nędznych 4 kabelków :o :o :lol: Postanowiłem więc dołożyć jeszcze jedną (trzecią) puszkę tam gdzie są tylko dwie. W ten sposób w pierwszej puszce nadal są 3 kable, a 6 kabli z puszki numer 2 podzieliłem po równo między puszkę numer 2, a nowiutką puszkę numer 3. W ten sposób w puszkach numer 2 i 3 mam po 4 kable (bo 6:2 = 4) :D :D



Moja niedzielna praca zakończyła się pełnym sukcesem - mam w garażu dwa punkty świetlne z włącznikami zmiennymi, światło przed garażem i za garażem, a do tego dwa gniazdka. Zdjęć już mi się nie chciało zrobić :lol:

Na kolejnej fotce jest mój świeżutki tynk na cokole. Tynk położony w piątek jest jeszcze całkiem mokry i wciąż nie widać czy kolor będzie pasował? :roll: :roll: :roll: Na fotce jest też płytka - chciałbym aby cokół miał kolor zbliżony. No więc jak: będzie pasował czy nie? Wypowiedzi proszę umieszczać w komentarzach.



A na tej fotce widać garażujący samochód Pani Inżynierowej. Tu dodam, że pierwszy wjazd do garażu musiałem wykonać ja bo Pani Inżynierowa obawiała się czy da radę wjechać przez 2,5 metrową bramę :D



A tak prezentuje się front domu. Jak widać to wykończony on jeszcze nie jest. Na schodach brak kafli. Są już kupione, ale przez 12 miesięcy jakoś nie udało nam się chcieć kazać ich położyć (jak to mawia Olka) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum