dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

tfor

STOKROTKA DK - budowa marzeń Kasi i Tomka

Oceń ten wpis
Witajcie, idąc za śladem innych budowniczych, postanowiłem również poprowadzić własny dziennik budowy, który po latach może dać fajne wspomnienia.
Kupilismy - za namową żonki - w 2006 roku działkę budowlaną z myślą raczej inwestycyjną i wykorzystanai rekreacyjnego niż budową domu.
Po trzech latach działkowania, podczas którego posadowiono barak, który został przeze mnie przerobiony na domek z tarasem i kilku innych budynków (drewutnia i WC) postanowiliśmy zacząc budowę. Zbieraliśmy się do tegio chyba z rok, bo albo projekt nie taki - żona nie lubi skosów - albo brak czasu na załatwianie spraw. Poznałem gościa, który pracuje w gminie obok w budownictwie, który jest jednoczesnie architektem i chętnym pomóc w załatwianiu róznych spraw. I w ten spsoób się zaczęło.
Wybraliśmy projekt



Pod koniec listopada 2009 roku ekipa w ciągu dnia (9 osób) wykopało ławy i zalali. A po dwóch dniach wymurowali bloczki. Ja w ciagu weekendu wyłożyłem rury kanalizacyjne i ekipa zalała.










Całość zdjęć jest na:
http://foto.onet.pl/6css,b97owoz89hww,u.html
Dom częsciowo będzie powstawał dzięki ekipie budowlanej, ale w sporej częsci własnymi rękami zamierzam go wybudować.
I tak np. ławy i fundamenty zrobiła ekipa A ja rozłożyłem rury kanalizacyjne i wyjścia do wody i prądu. Na koniec ekipa przyechała z chudziakiem i zalali.
Teraz jest czas leżakowania do wiosny. Przyszły rok będzie widoczny z budową.
Mam trochę strachu jak to będzie, bo plany wykończenia domu mam dość sprecyzowane. jak na razie stawiam na jakość i wykończenie na dość wysokim poziomie kosztem wydłużajacego się czasu oddania do użytku, ale rok czy dwa w jedną czy w drugą stronę nie powinno robić dużej różnicy.


Będzie to trwało pewnie dłużej, ale mam nadzieję, ze wóczas zmieszczę się z budżetem.

Jak znajdę zdjęcia to wkleje z początków działki. Powstawanie domu letniskowego, którego wykończenie przypadło na okres zimowy.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum