dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Amtla

Wybuduję dom

Oceń ten wpis
Wybuduję dom, wybuduję dom.....taka myśl kołatała mi się w głowie dobre dwa lata.

Działka była - czemu nie?

Tak więc, zaczęłam przyglądać się różnym, różnym projektom - wiecie jak to jest. Znacie to szaleństwo.
Założenia były:
1) parterówka, bo po schodach to ja się już w życiu nachodziłam,
2) dach kopertowy, bo śliczny,
3) garaż dwustanowiskowy, bo zawsze może być tam jakaś graciarnia :wink:
4) pokoi tak w sam raz, bo nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć :wink:

I znalazłam!!!
Śliczny był. O jejciu, jak mi się podobał. Jedyny feler - żeby się zmieścił, musiałabym rozciągnąć działkę o 20 cm. Ale co tam. Mam fajnych sąsiadów - zgodzą się na odstępstwo. Mam fajnych sąsiadów - nie zgodzili się :cry: Śliczny był :-?

Ale co tam Zabrałam się od nowa. Znalazłam. Cudo. Taki idealny. Wszystko pasowało. Skontaktowałam się z posiadaczami tego ideału. Pojechaliśmy... jakieś 500km. Gospodarze bardzo, bardzo mili. Wszystko pokazali, ugościli. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Tak, ten będzie na pewno.

Wszystko rozrysowałam, zaplanowałam. Znałam mój domek w każdym szczególe. Spotkanie z projektantem nr 1. Wszystko ok. Zmiany moje wprowadzi, zrobi co chcę, ale....Wie pani, tych zmian tyle...to trzeba indywidualny zrobić.... a tak około 6 tyś :o :o :o
Przecież to był prawie gotowiec, prawie czyni wielką różnicę :(

Nic to. Spotkanie z projektantem nr 2. Opowiadam, pokazuję, cena ustalona - normalna, rynkowa. I jeszcze tylko zerknięcie na rzut działki - co? budowa na granicy? Aaaaaaaaaa, to trzeba sprawdzić w warunkach, w czymś tam jeszcze :o Kolejne spotkanie. Owszem, można - pod warunkiem, że wysokość budynku przy granicy będzie taka sama jak sąsiada (nie mylić, teraz piszę o tych drugich). O rany, tam prawie 2 i pół kondygnacji a ja chcę tylko garaż :cry:
Myślimy, kombinujemy.
Szukam, szukam szukam - wcale nie tak długo :D Przecież to nie pierwszyzna.
I jest:
1) wcale nie parterówka,
2) bez dachu kopertowego,
3) garaż prawie dwustanowiskowy,
4) pokoi tak w sam raz.

Nie jest to miłość mojego życia. To pogodzenie naszych wymagań, warunków zabudowy i gabarytów naszego terytorium.
Oto on:




Rzut parteru:
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum