dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

batata

Góralska chata do przeniesienia- dziennik bataty.

Oceń ten wpis
Witam w moim dzienniku budowy.
Komentarze można wpisywać w dzienniku. Tak będzie wygodniej i będzie to dla mnie miła pamiątka. Oczywiście jeżeli bedą chętni.

Od razu uprzedzam, że budowa to daleka przyszłość, chociaż dom już mam. Jest to góralska chata z płazów z 1951r. , której szczęśliwą posiadaczką zostałam dokładnie 3 dni temu, czyli w sobotę 22.05.2010.
Zanim jednak dojdzie do tego, że chata stanie na docelowym miejscu, minie trochę czasu. Ile, nie mam pojęcia. Muszę zrobić projekt, potem uzyskać pozwolenie na budowę, zrobić fundamenty, a bez bicia przyznaję się, że finanse mocno się skurczyły po zakupie działki i chaty. Przysłowie 'Czas to pieniądz' ma tutaj solidne podstawy.

Trochę historii.

Działka:

Od kilku lat zaczęłam marzyć o domu nad jeziorem- takim miejscu, gdzie panuje cisza, śpiewają ptaki, kot wygrzewa się na parapecie, łódeczka stoi zacumowana przy pomoście, malwy kwitną... wiecie o co chodzi.
Pomysłem zaraziłam męża, ale na mnie spadły poszukiwania, bo mąż czasu wolnego ma niewiele.
Ileś razy jeździliśmy w różne okolice i oglądaliśmy działki z ogłoszeń, ale zawsze coś było nie tak- albo cena, albo położenie, albo... wszystko super, ale działka bez prawa zabudowy.
Tak minęły z dwa lata.
Pewnego dnia w 2008 roku, na wiosnę, znalazłam w necie ogłoszenie o działce w kujawsko-pomorskim. 3ha nad jeziorem. Zdjęcia mnie oczarowały, więc wracając z Mazur od znajomych namówiłam męża, żebyśmy zrobili 50km. więcej i zajechali do miejscowości z ogłoszenia. Mąż zgodny człowiek, więc pojechaliśmy.
Działka była już niestety nieaktualna, ale teren tak nas zachwycił, że postanowiliśmy zrobić rundę po okolicy i popytać.
I tak trafiliśmy do 'naszego' gospodarza. Pan popatrzył, pogadał z nami i powiedział, że ewentualnie, może byłby skłonny sprzedać nam trochę ziemi z dostępem do jeziora. To było naprawdę szczęście, bo działek w tej miejscowości (takich z własną linią brzegową) kupić chyba się już nie da.
W grudniu 2008 roku zakończyliśmy formalności notarialne i działka o powierzchni 1ha. była nasza.
Mamy więc kawał pola (jakieś 5000m2), skarpę z drzewami, drogę nad jezioro, plac nad jeziorem (ok.2500m2) i 70m. linii brzegowej. Jest też źródełko bijące z ziemi i płynące do jeziora oraz strumyk. Na wiosnę skarpa jest błękitna od przylaszczek.
Wszystko to leży w Parku Krajobrazowym wśród jezior i pagórków, a do miasta jest ok.2 km.

W zeszłym roku działkę ogrodziliśmy, doprowadziliśmy wodę i prąd oraz otrzymaliśmy warunki zabudowy. W tym roku zrobiliśmy przecinkę drzew na skarpie i nad jeziorem. Niestety przy tej powierzchni to kropla w morzu. Przed nami ogrom prac i kosztów, a że działka leży 170km. od miejsca zamieszkania, więc doszłam do wniosku, że trzeba coś postawić, żeby mieć gdzie schować głowę na noc. Myślałam o przyczepie, ale pomysł upadł, bo znalazłam CHATĘ.

Historię chaty opiszę w następnym poście. Kilka osób z forum Domy z bala bardzo mi pomogło w podjęciu decyzji- bo właśnie tam pytałam czy warto i czym to się je- za co serdecznie dziękuję.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar kruszon11
    No to się pierwszy wpiszę., a tym bardziej jest mi miło, że dom będzie również z płazów.....
  2. Avatar batata
    Witam pierwszego gościa! Na dodatek zaprawionego w bojach, bo Twój dom już stoi. Zapiski z Twojego dziennika będą dla mnie pomocą.

    I tytuł dziennika w moim podpisie powstanie dzięki Tobie.
  3. Avatar batata
    Jeszcze jednego nie rozumiem. Dlaczego w Waszych dziennikach budowy strona wygląda inaczej? Tzn. u Was wpisy zajmują całą stronę i czyta się tak samo jak każdy inny wątek (a u mnie prawie całą prawą połowę zajmuje tabelka z profilem). Na dodatek u Was każdy wpis w dzienniku jest normalnym wpisem (tak jak w wątku zwykłym), a u mnie są 'komentarze'. Chcę mieć taki wygląd 'Dziennika' jak wy macie. buuu... co zrobiłam źle?
  4. Avatar kruszon11
    Tak się podziało w Nowym Forum......

    Spróbuj jeszcze raz w "starej" części:

    http://forum.muratordom.pl/forumdisp...%C5%84-po-dniu
  5. Avatar batata
    Działka na której ma stanąć chata. Żeby się pojawić na tym polu, będzie musiała przejechać ponad 400km.



    Zupełnie nie rozumiem dlaczego ta strona wygląda inaczej niż wszystkie inne dzienniki- bo jak to? Napisałam pierwszy tekst, a potem są już tylko komentarze. Nie mam możliwości wpisania się inaczej niż w 'komentarzach' pod tekstem głównym.
    No trudno, może moderator pomoże, bo zapytałam na forum 'dzienniki'. Potem tu posprzątam.
    Updated 25-05-2010 at 16:01 by batata
  6. Avatar piotr.nowy
    No to ja też się przywitam !
    Będę zaglądał i oglądał...