dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Nasz Wiejski Dom - Z8 Studia Z500 - szkieletowy, fundament Legalett

Przygotowywanie dachu na pokrycie strzech?

Oceń ten wpis
Nasz Wiejski dom rośnie w siłę.

Jak mówi wykonawca ten efekt jest najbardziej efektowny. Wszytko zmienia się z dnia na dzień.
Najgorsza jest wykończeniówka. W zasadzie nie widać zmian a jest mnóstwo decyzji do przemyślenia.
Nazwa:  PICT6492..jpg
Wyświetleń: 1322
Rozmiar:  78,6 KB


Napawamy się jak na razie widokiem naszego domu.
Nasze zachwyty studzi jednak kierownik budowy. Biega po domu, ogląda z zewnątrz, z wewnątrz z góry.
Znajdujemy kilka spraw do poprawienia. Na szczęście drobnych spraw. Kierownik prosi wykonawcę aby wymienić kilka desek w ściankach działowych w których jest za dużo sęków lub deska jest nadpęknięta. Zaleca też wzmocnić konstrukcję dachu stosując dodatkowe stężenia ukośne. Dom tez jest posadowiony z dokładnością do 2 cm względem fundamentu. To najpoważniejsza jak na razie niedokładność. Tzn. z przodu jest cofnięty o 2 cm natomiast z tyłu dom jest przesunięty o 2 cm. Musimy o tym pamiętać przy izolowaniu ścian aby dokładnie przyjrzeć się izolacji między fundamentem a ścianami bocznymi.

Na kilka spraw zwrócił nam natomiast uwagę wykonawca ogrzewania podłogowego.
Stwierdził on, że woli doradzić na kilka spraw związanych z ociepleniem, bowiem gdy coś w domu będzie źle wykonane i będzie w nim zimno to i tak wszyscy mówią, że to jest wina złego ogrzewania podłogowego. Nikt nie dopatruje się natomiast fuszerek i problemów z mostkami cieplnymi ścian czy stropu

Zatem wykonawca ogrzewania doradził nam abyśmy na fundament położyli standardowo papę lub inny izolator a następnie aby zastosować taśmę z pianki polietylenowej, a dopiero następnie podwalinę ścian, następnie ponownie taśmę z pianki i dopiero na tym szkielet ściany.
Standardowo nie wykonuje się tej pianki. Mało tego nasz wykonawca ścian także nigdy jej nie stosował i nie widzi potrzeby jej stosowania. Niemniej jak klient prosi to bardzo proszę.

Co ciekawe rozmawialiśmy w tej sprawie z druga stroną tj. użytkownikami domy szkieletowego. Stwierdzili oni, że mięli właśnie taki problem. Drewno na podwalinie nigdy idealnie nie dolega do fundamentu, drewno pracuje, odkształca się i zimą po całym obwodzie domu strasznie im zalatywało zimnem i...wiało.
Wiosną latali z silikonem i silikonowali szczelinę między tą podwaliną a fundamentem.
Dodatkowo przez każdą szparę do domu lubią wchodzić mrówki i inne robaczki, dlatego stosowanie pianki jest bardzo wskazane.

Co do samej pianki to musi być to pianka o zamkniętej strukturze porów czyli pianka polietylenowa. Stosowanie pianki poliuretanowej jest niedopuszczalne. Ta pianka ma otwartą strukturę i chłonie wodę jak gąbka. My zastosowaliśmy taśmę pianki polietylenowej o szerokości takiej jak szkielet czyli 15 cm. Taśma była przybijana zszywkami do podwaliny a druga do konstrukcji ścian.

To tyle opisów podwaliny. Teraz trochę zdjęć.
Na nasz komin.
Komin zrobiliśmy prefabrykowany z jednym kanałem wentylacyjnym. W ten kanał chcemy wykorzystać do wyciągu z zapachów znad okapu kuchennego.

Nazwa:  PICT6545..JPG
Wyświetleń: 410
Rozmiar:  55,5 KB


Co do komina to dostaliśmy zalecenie strażaka aby koniecznie obłożyć go tynkiem. Przy niedokładnym wykonaniu szczelin był on już świadkiem, że doszło do pożaru. Musze dopytać szczegółów i jak coś będę wiedział postaram się opisać. Nas najbardziej interesuje sprawa połączenia komina dachu z uwagi na to że dach chcemy zrobić konstrukcji palnej.

Nazwa:  PICT6542..JPG
Wyświetleń: 409
Rozmiar:  97,3 KB


Trwają też prace nad wyborem koloru elewacji.
Nam zamarzył się ciemny brąz wpadający w głęboką czerwień.
Na razie wykorzystujemy do tych prac małoletnich. A bardziej nie możemy ich odciągnąć aby tego nie wykonywali. Poniżej na zdjęciu trwają prace nad próbnym malowaniem, budowanym przeze mnie domku dla chłopaków.

Nazwa:  PICT6516..jpg
Wyświetleń: 411
Rozmiar:  57,3 KB


Widok na konstrukcję ściany dachu.
A może by tak zostawić i jedynie pokryć szkłem powierzchnię ścian
Mielibyśmy szklane domy

Nazwa:  PICT6459..JPG
Wyświetleń: 410
Rozmiar:  82,8 KB


Opóźnienie w pisaniu dziennika się zmiejsza i wynosi obecnie 3 tygodnie. Te 3 tygodnie to dużo. Mamy już dach. Ale opiszę to następnym razem.

Updated 12-10-2010 at 08:32 by pawgar

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar QBELEK
    A będziecie robić jakieś dodatkowe wylewki, czy od razu podłoga? Jak to pwinno być w szkielecie na legalecie?
    pozdrawiam
  2. Avatar pawgar
    Wykonawca płyty mówił, żeby się nie dać wmanewrować w wylewki samopoziomujące i zalecają żeby od razu dać podłogę, więc będziemy się starali kłaść parkiet i kafelki bezpośrednio na płytę. Jak wyjdzie - zobaczymy.