dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Nasz dom przy Liliowej, czyli bli?ej ni? dalej :)

wentylacjia mechaniczna z reku - BAKTERIE-GRZYBY-PLEŚNIE!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

Oceń ten wpis
Omówiliśmy z architektami kwestie wentylacji mechanicznej - i skutecznie nas zniechęcili.
1. bardzo drogie rozprowadzenie (rury i karton-gipsy)
2. w rurach mnożą się wszelkiego rodzaju stwory - od pleśni, przez różne alternaria, bakterii wiele - na specjalistycznych szkoleniach dla architektów informowano ich, że nie ma tego jak czyścić, odkażać, więc można sobie zafundować cholerne świństwo na całe życie!
3. alergik w domu z mechaniczną padnie trupem!
4. koszt instalacji rekuperatora w domu małym nie zwróci się szybciej niż za 30 lat - jeśli komuś chodzi o oszczędności, to nie tędy droga
5. dom postawimy z kredytu - 20.000 na went. mech. z reku to jakieś 150zł w miesięcznej racie przez 30lat - dużo, prawda?
6. powszechna nagonka, żeby robić reku to oczywisty marketing (czy wiecie, że w Niemczech nie montuje się reku w domach jednorodzinnych właściwie wcale?)
7. rekuperator hałasuje - każdy, kto ma problem ze zbyt dobrym słuchem (mnie brzęczy nawet lampa osadzona w takiej metalowej stopie - o to wtedy nawet, kiedy jest teoretycznie zgaszona - dopiero wyjęcie wtyczki z gniazdka pomaga )
8. mechaniczna żre prąd, a kiedy go braknie, dom nie ma żadnej wentylacji (pomyślcie, że w dzień tak zimny, śnieżny i wietrzny jak dziś, musicie choćby porozszczelniać okna!!!)
9. NALEŻY ZROBIĆ DOBRĄ WENTYLACJĘ GRAWITACYJNA I WSTAWIĆ BARDZO DOBRE OKNA DREWNIANE
Co niniejszym postanowiliśmy i mamy sprawę z głowy.

Życzę Wam dobrych doradców w zasięgu
Trzymajcie się i niech Wam auta rano odpalą
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar nika78
    to podobne dylematy jak my mieliśmy z pompą ciepła - daliśmy sobie spokój
  2. Avatar sylwerson
    a widzisz - a my się na pompę zdecydowaliśmy jednak (wrodzone lenistwo i pokusa bezobsługowości wygrały )
    czy słuszny to ruch - okaże się
  3. Avatar Kicek26
    Dobre piszesz wentylacja żre prąd a pompa ciepła to na powietrze chodzi ?
  4. Avatar sylwerson
    no wiesz - jakieś koszta muszą być
  5. Avatar Kolombek
    Na wstępie chce napisać, że się nie znam na temacie reku zbytnio ale mieszkam w bloku i jakoś nikt nigdy u nas nie czyścił wentylacji grawitacyjnej, szyby wentylacyjne stoją 2 w kuchni i łazience (pewnie za friko były to postawili Za to mam klimatyzację w samochodzie i czyszczenie klimki polega na nadmuchu jakiegoś ustrojstwa do kanałów więc jak ktoś bardzo chce mógłby tak samo dezynfekować rurki reku. Na koniec dodam że tak tylko wymyślam, bo trafiłem na ten dziennik z wyszukiwarki a szukałem jakiś obrazków właśnie z reku (jak to ludzie robią chciałem zobaczyć)