dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

kapsl

kolejny dzień...

Oceń ten wpis
dziś odebrałam projekt przyłącza wodociągowego, za głupie 2 kreski, kilka xerówek i milion pieczątek musiałam zapłacić 500zł ;/
no ale najważniejsze, że mam ten cholerny projekt i możemy już podłączać wodę.. Ekipa szaleje na budowie, kończą już ściany na parterze, dziś zwiedzałam kuchnię i salon
cudowne wrażenie, oczami wyobraźni już dobieram kolory i meble.. jutro planujemy sprzątać i szykować pobojowisko pod ogródek.. spędziłam kilka godzin i zaprojektowałam z najmniejszymi szczegółami ogród i całą przestrzeń wokół domu..
w tym tygodniu musimy jeszcze znaleźć dobrą oczyszczalnię przydomową, mamy wysoki poziom wód, więc w grę wchodzi tylko biologiczna (spędziłam pół nocy na forum w poszukiwaniu informacji na temat oczyszczalni i już przynajmniej wiem, czego mniej więcej szukać)... jak ktoś ma oczyszczalnię biologiczną, będę wdzięczna za wszelkie informacje, jakie są plusy i minusy użytkowania..
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Mona7
    Ja będę miała oczyszczalnię IN Dran to oczyszczalnia szwedzkiej produkcji, dla mnie jedyne rozwiązanie bo mam samą glinę a ta jest dostosowana do wszystkich rodzajów gleby i zajmuje mniej miejsca niż tradycyjna. Nie mam jej jeszcze więc dużo nie pomogę ale podobno na prawdę warto. Poczytaj sobie o niej w necie
  2. Avatar kapsl
    Dziękuję na informację. Byłam w Jankach jakieś 2 miesiące temu u przedstawiciela In-Dran i mam wszystkie dane na temat ich produktów
    Ile Cię wyniesie z montażem i całą resztą? nam przed sezonem krzyknęli 12tys...
  3. Avatar Mona7
    Nam policzył 8 400 brutto całe urządzenie, montaż 1000 muszę jednak sama (znaczy on poleca żeby samemu bo można znaleźć taniej) załatwić koparkę i żwir (to drugie niestety bardziej kosztowne) 60 zł za tonę (według nich oczywiście można poszukać taniej) a potrzeba od 8 do 18 ton w zależności od gruntu. Ja muszę mieć maksymalną ilość czyli 18 ton to daje jakiś 1000. Razem bez koparki wyjdzie więc jakieś 10 500. Jeśli zbiornik będzie bardzo daleko to trzeba jeszcze jakiejś nadbudowy za 280 zł. Myślę, że z koparką i wszystkim wyjdzie max 11 000, ale może uda się coś ponegocjować Facet na szczęście bardzo fajny a wycena już z sezonu budowlanego bo z początku kwietnia. U mnie niestety cenę podnosi glina, która jest wszędzie ponieważ pole filtracyjne musi być szersze więc więcej tych elementów no i żwiru. Jednak biorąc pod uwagę, że nic nie muszę tam wsypywać, żadnych filtrów wymieniać przez cały okres żywotności oczyszczalni tylko raz góra dwa razy w roku zamówić szambiarkę to wydaje mi się że warto
  4. Avatar kapsl
    kurcze, ja mam piasek a glina i iły zaczynają się na 1,5metra, ale za to woda pokazuje mi się na połowie metra...w tym tygodniu będę u nich jeszcze raz, zobaczymy co powiedzą teraz, jak już mam wszystkie dane o glebie i poziomie wód.. dzięki za pomoc