dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dziennik budowy al.g.

DZIENNIK BUDOWY al.g.

Oceń ten wpis
Wszystkie wprowadzone przeze mnie zmiany wydawały się wówczas niezbędne i niezwykle dokładnie przemyślane oraz dopracowane... A jak to się sprawdzi? ...zobaczymy w przyszłości;p W każdym bądź razie naniesienie tych zmian w projekcie zajęło pani architekt prawie dwa m-ce! Bardzo nam zależało na czasie, gdyż do końca grudnia każdego roku w starostwie naliczana jest wys podatku od nieruchomości. Podatek za samą działkę bez pozwolenia na budowę wyn 3% wartości, a z pozwoleniem już tylko 1%. W praktyce oznaczało to dla nas prawie ok. 4 tys zł zaoszczędzonych tylko dzięki zdobyciu tego pnb przed 27 grudnia....i ..co prawda na ostatnią chwilę, ale jednak zdążyliśmy! Ok. 10.12.2010 wydano nam pozwolenie na budowę, po tygodniu dopiero mogłam składać wypełnione dokumenty w nadzorze, a potem wniosek o zwolnienie z opłaty...Udało nam się jeszcze przed świętami (22.12) uzyskać pierwszy wpis do świeżutkiego, wręcz jeszcze ciepłego Dziennika Budowy od kierownika i geodety.
Gdzieś tam prawie równolegle do tego prowadziliśmy "poszukiwania" odpowiedniej ekipy budowlanej...odpowiedniej, czyli znającej się na budowaniu ;p i przy tym nie drogiej oczywiście! Prawdziwy kasting nam się z tego zrobił...heh, i ...wybraliśmy najlepszych ma sie rozumieć
Jeszcze w marcu, gdy tylko ziemia odtajała ruszyliśmy z pierwszymi pracami ziemnymi.
Ściągnęliśmy ok 15cm warstwę humusu, geodeta wyznaczył budynek na działce i zaczęliśmy "kopać fundamenty". Wykop został wyściełany folią budowlaną dla jakiej- takiej izolacji poziomej na to zostało ułożone zbrojenie ławy, i wylano ok 60cm szer. ławę fundamentową. Kolejnym etapem było postawienie ścianek fundamentowych (na papie= izol. pozioma) wys. na 100cm . Zew. ścianki są szer na 40cm, a wew na ok 25cm (czyli dł i szer bloczka). Ścianki są od zew pomalowane 3krotną warstwą izolbetonu, pokryte siatką i oklejone styropianem (XPS' 6 ). Potem to jeszcze raz było malowane do wys 70cm, a następnie pokryte zostało folią kubełkową (do 1m wys).
Na zasypanie tego wykorzystano aż 160 t piachu! Od razu po wyrównaniu i"ubiciu" tego podłoża rozprowadziliśmy rury (110' do wod-kan i 150' nawiewowa do kominka od zew). Podłąćzenie wody i kanalizy wypada nam w zew. rogu garażu, na frontowej ścianie... udało nam się nie zapomnieć o rurze odpływowej w garażu
Całość przykryliśmy ładnie folią budowlaną(2') i... zalaliśmy betonem (weszło na 24m3 B10)
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar al.g.
    No, ładnie się rozpisałam, ale fotek żadnych tu jeszcze nie zaprezentowałam... Może dzisiaj spróbuję szczęścia? To zdjęcie przedstawia przygotowany wykop z folia i uzbrojeniem pod ławę fundamentową


    Uploaded with ImageShack.us
    Updated 12-07-2011 at 21:55 by al.g.