dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom energooszczędny ;-) "Prawie" PASYWNY, projekt indywidualny

Brodzik mojego pomysłu

Oceń ten wpis

Komentarze

  1. Avatar alusia1974
    No i super wyszlo,tez mamy zamiar tego typu prysznice porobic-proste,odplyw,scianka,kafelki.
  2. Avatar rogal777
    Nie dopisała mi się reszta.
    Zamysłem było zrobienie tego "nie drogo" ale dobrze i funkcjonalnie. Nie podobają mi się odpływy wykończone całą blachą nierdzewną w wyciętymi dziwnymi kształtami, które nie wiadomo do czego mogą pasować. Szukałem odpływu, którego można wykończyć płytką, a odpływ nie będzie wiele szerszy od fugi i kosztował będzie nie więcej niż 500 zł. Udało się. Poza tym wieczny problem to spadek na płytkach i jak to zrobić żeby to ukryć optycznie.
    tam gdzie jest załamanie się płytek mamy akurat próg, a po prawej narastająca różnica wysokości (od 0mm do 15mm) wynikająca ze spadku pomiędzy płytką w "brodziku" a resztą łazienki zakryta jest szybą ścianki bocznej kabiny.
    Płytki białe na ścianie są zrobione na dole do tego samego poziomu a zaniżenie na "brodziku" uzupełnione płytką podłogową, co daje efekt wizualny BRAKU SPADKU. hehe
    Chyba dołączę szczegółowe zdjęcia. Ale muszę je zrobić.
  3. Avatar jossi
    Poslij wiecej fotek bo trudno mi jest to sobie wyobrazic
  4. Avatar R&K
    kupowaliście komplet drzwi + szyba ? czy to są osobne elementy ? jak cenowo ?
    bo właśnie kończę swój prysznic - po głowie chodził mi odpływ z płytek ale nie miałem na niego ciśnienia miedzy innymi z racji własnego wykonania i docinania płytek ... choć po fakcie stwierdzam że to nie byłby problem
  5. Avatar rogal777
    dodam tutaj fotki. zrobione przed chwilą.
    Ps. dopiero przy robieniu zdjącia (z poziomu podłogi) przypomniałem sobie że miałem jeszcze pomalować na jakiś grafit brzeg płytki. Normalnie tego nie widać więc się nie pamięta...








  6. Avatar rogal777
    Cytat Napisał R&K
    kupowaliście komplet drzwi + szyba ? czy to są osobne elementy ? jak cenowo ?
    z tego co pamiętam to ok 2000 zł (firma instalacyjna mi go dostarczała) podobny (lub identyczny) widziałem z Huppe za 3600
  7. Avatar eliop
    Też będę miał drzwi wnękowe. Przy tak malutkiej łazience jak u mnie na dole, nie było sensu kabiny. Odpływ liniowy sobie jednak podarowaliśmy i będzie zwykła kratka i skos na płytkach :/
  8. Avatar R&K
    sama szybe boczna mam upatrzona za 800 zl - drzwi wejsciowych nie wstawiam
  9. Avatar rogal777
    to wszystko zależy od upodobań. Ja osobiście uważam ze kabina to kabina i drzwi być muszą. Chodzi mi o komfort cieplny brania prysznica. Poza tym się nie chlapie po całej łazience. Oczywiście to wszystko kwestia gustu/. Łazienka nasza nie jest zbyt duża bo ma 1,90 * ok 1,5 m. jednak jest bardzo komfortowa. Kabina 90*90, umywalka na szafce, wc. i jeszcze jest dużo miejsca żeby się wytrzeć wychodząc spod prycholka.
  10. Avatar rogal777
    dorzucę jeszcze jedno ujęcie