dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom energooszczędny ;-) "Prawie" PASYWNY, projekt indywidualny

Rekuperacja i rury do rekuperacji

Oceń ten wpis
Często pojawia się temat rur, jakie, z czego że głośne. Ja mam układ, z tego co widzę "mieszany". czyli wszystkiego po trochu.(poza nieocieplonymi spiro)
zasilane i wyrzut doprowadzone są okrągłymi w ocynku. zasilanie docieplone, wyrzut nie


tak docieplali

doprowadzenie z głównych ciągów do anemostatów (zarówno nawiewnych jak i nawiewnych) są zrobione spiro docieplonymi tzw tuboflexami


natomiast w związku że te tuboflexy mają z 16-18cm średnicy po zewnątrz, a panowie instalatorzy wymyślili sobie że puszczą je pomiędzy krokwiami .. powiem szczerze SZCZĘKA MI OPADŁA
dostali tzw.OPR. wykorzystując kalkulator w komórce wyliczyłem ilość cm2 przekroju tubofleksa wewnątrz i kazałem zrobić kanały o lekko większym przekroju wewnętrznym z płyt ALP z których robili podejścia do centrali rekuperacyjnej. założywszy taki kanał w jednej warstwie styropianu (bo dach mam docieplony styropianem dwuwarstwowo 12 + 10 cm) idealnie kanał się schował i nie straciłem docieplenia ponieważ dwie ścianki tej pianki z której jest płyta ALP dają więcej niż 10 cm styro. więc pomysł mój
Tagi - katalog słów kluczowych: rekuperacja, rury do rekuperacji Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar rogal777
    dorzucam jeszcze parę fotek dot rekuperatora i chłodnicy wykorzystującej dolne źródło do chłodzenia





  2. Avatar alusia1974
    Dzieki za info o dachowkach.Jasne,jesli mozesz wyslij wiecej zdjec na priv,ale wyglada mi to na Braas romanska w technologii Cisar kolor grafitowy???Bo my tak kolo niej wlasnie krazymy myslami.Tez bedzie pompa(rury juz polozone) i tez mechaniczna.Wiec pewnie bede miala w przyszlosci jakies pytania,bo jestes wiele krokow do przodu,a widze podobny tok myslenia w budowaniuPozdrawiam
  3. Avatar rogal777
    To tak naprawdę trochę stare zdjęcia, ponieważ my już od grudnia 2011 mieszkamy w domku. Rozmyślaliśmy też o Tegalit jak już padła decyzja na betonową ale była za droga i położyliśmy Romańską lumino . nam się podoba
    Ciekawie mi koleś wymyślił z tą chłodnicą zasilaną z dolnego źródła GWC. wczoraj jak było na dworze u nas +31'C miałem powietrze nawiewne do domu o temp.+18'C. Przyjemniutko zaraz poślę Ci linki do dużych zdjęć. albo poślij mi swojego meila to porobię fotki ze zbliżeniami ;D