dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Siedlisko - nasz leśny zakątek

Świadectwo energetyczne

Oceń ten wpis
Zleciliśmy sporządzenie świadectwa, bo budowa na ukończeniu. Jeszcze czekamy na przyłącze energetyczne i zaraz szykujemy wszystko do odbioru.
Wskaźnik Ek wyszedł nam 107 kWh/m2x rok , przy dopuszczalnym dla naszego budynku 158. Buu, wychodziło mi, że będzie lepiej. Ale rzut oka na świadectwo - Pan się pomylił i zapomnial uwzględnić wentylację mechaniczną z reku. Do poprawki - ma być dzisiaj zrobione. Ciekawe ile wyjdzie, obstawiam 75 kWh/m2xrok !
A Pan glazurnik wczoraj zaczął ukladać gres na parterze. Prezentuje się ładnie, choć trochę się obawiałam, jak będzi wyglądał na dużej powierzchni. Zdjęcia nie wiem kiedy będą niestety. Nie ma kiedy zrobić, nie chcemy przeszkadzać i łazić z aparatem. Może po weekendzie.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar aga_ada
    oj tak! super wynik , sama jestem ciekawa naszego właśnie wczoraj był spec i robił "wywiad środowiskowy" mierzył, sprawdzał itd. obliczenia mają być na piątek najpóźniej poniedziałek zobaczymy
  2. Avatar happygirl1984
    Co Wam po tych obliczeniach? Można ich spokojnie użyć jak zabraknie papieru toaletowego. Mam uprawnienia do sporządzania świadectw i wiem jak to działa. Wynik można zmanipulować na tysiące sposobów.
  3. Avatar piotrp1
    A jaka kasa za śwaidectwo ?
  4. Avatar ludwik_13
    Kasa niewielka, ale Pan oprócz informacji zawartej w projekcie przeprowadzil dokladny wywiad. Oczywiście na koniec powiedział, że na 100 % bylby pewny wyniku, gdyby byl caly czas na budowie i widział jakość prac wykonawcy, zwłaszcza jżeli chodzi o detale z. z mostkami cieplnymi. Manipulować oczywiście można, ale starałam się podać dane jak najdokladniejsze, w końcu to informacja dla mnie. Po poprawieniu wyszło Eu=68 kWh/m2xrok , Ek= 76 kWh/m2xrok, Ep=86 kWh/m2/rok (piszę z pamięci, więc mogę się nieco mylić). DOmek niewielki, zwarta bryła, zobaczymy, jakie bedą koszty ogrzewania i cwu. Za rok napiszę.