dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dareckyy

Oczyszczalnia biologiczna EKOPOL BIO-HYBRYDA 2500, montaż Tomasz Mizera TOMI-BUD.

Oceń ten wpis
Mamy zamontowaną przydomową oczyszczalnię ścieków. Po wielu poszukiwaniach, kontaktach z różnymi sprzedawcami i wykonawcami, a także użytkownikami zdecydowaliśmy się na oczyszczalnie biologiczną, hybrydową Bio-hybryda 2500 z firmy Ekopol. Dodatkowo przekonał nas kontakt z autoryzowanym instalatorem Panem Tomkiem Mizerą.

Oczyszczalnia sprawia bardzo dobre wrażenie, zbiornik jest solidny, a konstrukcja i sposób oczyszczania ścieków z wykorzystaniem złoża biologicznego i osadu czynnego ma zagwarantować dużą skuteczność i bezobsługowość oczyszczalni. Pan Tomasz jest solidnym i bardzo słownym wykonawcą, którego mogę śmiało polecić.

Oczyszczone ścieki odprowadzone będą do studni chłonnej, która była wykonana wcześniej przy wykonywaniu instalacji do odprowadzania deszczówki z jednej połaci dachu.

Poniżej kilka fotek z montażu i po montażu oczyszczalni
https://picasaweb.google.com/1030937...99931179341186

Więc będę mógł napisać jak już będzie użytkowana

Edit:

Były problemy z programatorem czasowym. Ten dostarczony z oczyszczalnią się zacinał (pisałem o tym w tym wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4929823 )

Po kolejnej wymianie, instalator przywiózł inny, lepiej wykonany. Pracuje już całą dobę, na razie bez problemów http://www.sklep.lechpol.pl/shop_tow...SET_IDTOW=4726

Edit:
Mieliśmy sporo problemów przy zgłaszaniu budowy POŚ w Urzędzie Miasta w Bielsku-Białej (niezwiązane w ogóle z konkretną oczyszczalnią, chodziło o przepisy). Wszystko opisane w tym wątku http://forum.muratordom.pl/showthrea...ania-PO%C5%9A-...

Na szczęście wszystko skończyło się pomyślnie, a nawet udało się uzyskać dofinansowanie w Wydziału Ochrony Środowiska.

10.02.2012.

Trzeba pamiętać, aby wykonawca wystawił Wam protokół odbioru oczyszczalni, potrzebny jest przy zawiadomieniu o zakończeniu budowy do PINB-u.

Updated 10-02-2012 at 11:55 by Dareckyy

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Katti
    Witaj! Ja również zastanawiam się nad tą oczyszczalnią. Prowadzimy rozmowy z firmą Ekopol. Niestety nie widzę tych zdjęć!
  2. Avatar Dareckyy
    Link już poprawiony.
  3. Avatar Katti
    Cytat Napisał Katti
    Witaj! Ja również zastanawiam się nad tą oczyszczalnią. Prowadzimy rozmowy z firmą Ekopol. Niestety nie widzę tych zdjęć!
    Już działa! Dzięki
  4. Avatar aksamitka
    jaki jest koszt tej oczyszczalni?
  5. Avatar Dareckyy
    Sama oczyszczalnia 6000 zł brutto, montaż i podłączenie 2500 zł brutto.
  6. Avatar malfi
    Zwracam się z prośbą o poradę. Rozważam kupno dwóch oczyszczalni - Bioekocent 3300 lub Biohybryda Ekopolu. W związku z tym zbieram różne informacje, a szczególnie cenne są dla mnie opinie użytkowników tych oczyszczalni.
    Bardzo proszę mi powiedzieć, jak sprawuje się Biohybryda? Czy są z nią jakieś problemy? Szczególnie zależy mi na opiniach dotyczących samych zbiorników, ponieważ słyszałam, że jeśli są gorszej jakości, to potrafią się zapadać pod naporem ziemi. Kiedyś na tę oczyszczalnię dawali 15 lat gwarancji, a teraz jest tylko 5 i to mnie trochę martwi.
    Interesuje mnie też sprawa zapachów. Woda z mojej oczyszczalni będzie odprowadzana do oczka wodnego zlokalizowanego na działce i boję się, żeby to po prostu nie śmierdziało.
    Bardzo proszę o opinię na temat tej oczyszczalni. Będę bardzo wdzięczna.
    Pozdrawiam!
  7. Avatar Dareckyy
    Witaj,

    użytkuję tą oczyszczalnię od września ub. roku. Miałem problemy z programatorem dobowym (takie proste ustrojstwo za ok. 10 zł wkładane do gniazdka) i po którejś z kolei wymianie nareszcie działa jak powinien. Jeśli chodzi o czystość wody, to nie jest moim zdaniem idealna. Nie wiem, czy wpuszczałbym ją do oczka wodnego. U mnie po oczyszczeniu woda wpada do studni chłonnej i do gruntu.

    Pozdrawiam.
  8. Avatar plawgo
    Cytat Napisał Dareckyy
    Sama oczyszczalnia 6000 zł brutto, montaż i podłączenie 2500 zł brutto.
    Witam!
    Dostałem wycenę od instalatora z Krakowa - całość tzn oczyszczalnia+studnia chłonna+montaż z materiałami 14 400 brutto.Mam pytanie do Ciebie ,ile całościowo wyszła ci ta oczyszczalnia?

    Pozdrawiam
  9. Avatar Monter Marcin
    Witam,

    Jestem początkującym instalatorem. Zamontowałem w sumie 6 oczyszczalni. W większości Sotralenza i Delfina. Przyszedł do mnie klient który wybrał sobie oczyszczalnie Wobet-Hydret ZBB-7C bo podobno jest bardzo wytrzymała. Chce ją zamontować jak tylko skończą sie mrozy. Słyszał ktoś o tej firmie?
  10. Avatar gege3
    Witam, jestem inwestorem, ktróry niebawem będzie montował biologiczna oczyszcalnię ścieków zastanawiam się nad ZBB-7C albo ZBS-6c. firmy wobed-hydred. Co sądzicie o tych oczyszczalniach? Chętnie sie wymienie inforrmacjami, których jest stosunkowo mało. Pozdrawiam