dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

gosia.kraków

Strop wylany:)

Oceń ten wpis
Wczoraj wylaliśmy strop i schody. Będziemy czekać 2 tygodnie, potem murowanie 1 piętra... wczoraj było u nas gradobicie. Burza przeszła szybko i 15min przed przybyciem 2 gruszek i pompy zaświeciło słonko.... A teraz rozmyślam nad oknami... Mam dwie oferty z oknoplastu i vetrexu. 2 duże okna przesuwne warte są tyle co cała reszta okien, Poprosiłam też o wycenę rolet... i tu 4tys. różnicy. ....W każdym razie o roletach na razie muszę zapomnieć. Zależało mi, żeby zrobić teraz, bo później podobno puszek w ociepleniu nie schowam. Ale koszt 21 tys za rolety (bez których można żyć) mnie przygniótł... a myślałam, że odkurzacz centralny jest luksusem
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar BorÓwki14
    Gosiu, gratuluje stropu! gradobicie widziałam na własne oczy - byłam akurat w pracy, szybko przyszło, szybko poszło Widze, ze jestesmy na tym samym etapie- szukamy równeż okien. mamy wycene z oknoplusa, ale nas powaliła na kolana(mamyrównież 2 drzwi przesuwne i już widze ze zostaniemy przy 1-ch)
  2. Avatar gosia.kraków
    Cześć, wczoraj odwiedziłam stałą wystawę budownictwa przy klimeckiego i parę salonów z oknami. ja też zostaję przy jednych przesuwnych, za to zachorowałam na drewniane w sytemi HS (drewno meranti, nawet da się dopasować kolorystycznie do pozostałej stolarki pvc w domu) podobno w Hs cena bardzo podobna dla drewnianych i pcv, więc się nawet nie zastanawiam i wolę drewno. Wczoraj policzyli mi za 1 drzwi 9 tys netto bez montażu . Są piękne i wygodne drugie okno o tym samym wymiarze nie będą tak często otwierane i postanowiłam, że będzie witryna 140 cm + skrzydło normalne rozwierano-uchylne 100 cm. (miały być przesuwne pvc, ale pootwierałam w 2 salonach 5 razy i odpada... przy systemie psk wszystko się telepie i można odnieść wrażenie, że zaraz te drzwi się zepsują)
    Myślę o zmniejszeniu okna w kuchni (160*160), bo chyba mam za duże i parapet zajdzie na blat kuchenny. W dodatku jak zamuruję 40 cm to w ogóle nie będę widziała okien sąsiada Z drugiej strony lubię duże okna. Mam dylemat

    Dziękuję za wpis Borówko i pozdrawiam serdecznie. Gdzie budujesz? Ja na północnym wschodzie Krakowa.
  3. Avatar BorÓwki14
    U nas wycenili ok 7-8 tys za okno przesuwne w oknoplusie straszne te ceny, brr.. dlatego drugie, tak jak Ty, robimy jakieś 130cm stałe fix+100cm otwieralno-uchylne, albo tylko otwieralne bo mamy w końcu w planach wentylacje mechaniczną. Na szczęscie byliśmy tylko w 1 salonie z oknami, wiec mamy pole do popisu w szukaniu i negocjacjach. Gdybyś miała na oku salon z atrakcyjnymi cenami w Krk, albo w pobliżu Krk (w róznych placówkach tego samego producenta można dostac rózne oferty), to chętnie podłapie kontakt Jak znajde cos fajnego to też podeśle.
    My budujemy się na południu Krk, w Gdowie
  4. Avatar gosia.kraków
    Z Gdowa mam chyba ekipę budowlaną Jutro mam zamiar podjechać do vetrexu na zakopiance i porozmawiac, bo cos przez telefon to ciezko sie z nimi dogadac, maja jeszcze jakas promocje na drzwi wejsciowe przy zakupie calej stolarki, do końca kwietnia dają tez ciepła ramke do okien bez doplaty.
    Po przemyśleniach i kolejnym podlewaniu stropu...dochodzę do wniosku, że czas na oszczędności i to okno przesuwne (chociaż piękne i wygodne) nie jest mi potrzebne do szczęścia. Będę miała 2 * stałe + drzwi. dzis jeszcze raz pomierzylam i rozrysowalam i wychodzi mi najlepiej 90 cm drzwi i 150 cm stale, I właśnie na tej opcji zaoszczędzę 15 tys. W końcu kiedyś te okna trzeba będzie wymieniać, to wtedy sobie zrobię te przesuwne
  5. Avatar gosia.kraków
    Napisz proszę, jak u was wyglada sprawa z wentylacja mechaniczna. (moze byc na priv) chodzi mi o koszty i umiejscowienie. u mnie narazie sa kominy (az 4 schiedle) ( nawet zaliczka jest wplacona) ale caly czas sie zastanawiam czy dobrze robie.
  6. Avatar gosia.kraków
    Co do okien, to w vetrexie do konca kwietnia daja ciepla ramke bez doplaty i jakies promocje na drzwi przy zakupie calej stolarki. Moze jutro tam pojade to napisze cos wiecej
  7. Avatar BorÓwki14
    Może to ta sama ekpia
    My ruszamy w poszukiwanie okien po świętach.
    Jeżeli chodzi o WM, to na razie nie mamy żadnych konkretów, również musimy poszukać wykonawcy. Będzie to trudne, bo zazwyczaj wykonawców bierzemy z polecenia, a tu nikt z naszych znajomych nie robił jeszcze WM
  8. Avatar gosia.kraków
    Mój wujek zrobił wnetylacje mechaniczna(z rekuperacją i GWC oraz nadmuchowym ogrzewaniem) nie slyszymy od niego na tyle duzo zalet, zeby montowac to w swoim domku, Moze kiedys bedziemy zalowac...Czas pokaze Na razie wybieramy tradycyjne, aczkolwiek mozliwie jak najbardziej energoszczedne budowanie...