dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom z kształtek styropianowych IZODOM

Dom z kształtek styropianowych IZODOM

Oceń ten wpis
Witam

Mamy początek 2018 i zaczynam swój dziennik.
Jest działka, budynek gospodarczy (do rozbiórki) i dom..ek dla dzieci jako pierwszy

Dom będzie w technologii IZODOM 2000, czyli popularnie ze styropianu, a w rzeczywistości nie ze styropianu tylko z betonu zalewanego w szalunkach styropianowych, które stanowią od razu ocieplenie.

Z góry piszę, że jestem bardzo konkretny i pewnie nie które wpisy mogą kogoś urazić, ale trudno osoby o słabych nerwachczy uczuciach muszą zagryźć zęby i nie komentować, ale zmienić dziennik.

Czemu ta technologia?
- bo jest rewelacyjna,
- sprawdzona przez rodziców od 17 lat,
- energooszczędna,
- bo można bardzo wiele zrobić samemu, jak się chce i umie, a jak się nie umie to trzeba zarabiać na "szpeców budowlańców"

Styropian od środka po prostu bardzo dużo daje. U mnie ściany będą 25/15/5, płyta fundamentowa z periporu, stropy systemowy docinany na wymiar i pręty z włókna szklanego
(grfp).

Budowę mam przewidzianą budowę na 3 do 5 lat lat, bo mamy gdzie mieszkać i się nikomu nie spieszy, poza tym wszystko wymaga czasu. W tym roku muszę rozebrać budynek gospodarczy i postawić piwnicę, w przyszłym roku plan jest postawić stan odo dachu, następnie surowy otwarty, aby wszystko się odstało i przewietrzyło. A potem reszta.
Media wszystkie, ogrzewanie gazem lub pompą powietrzną, rekuperacja,klimatyzacja, inteligentna instalacja i zobaczymy co tam jeszcze życie przyniesie.

Updated 20-03-2018 at 18:17 by elcoyote

Tagi - katalog słów kluczowych: izodom, izodom2000 Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

Strona 2 z 2
  1. Avatar REEM
    Technologia ciekawa. Możesz pokazać projekt domu? Dom będzie stał na płycie fundamentowej? Piszesz że będzie piwnica a dom z piwnicą na płycie fundamentowej to rzadko spotykane połączenie dlatego bardzo mnie ciekawi jak to rozwiążesz bo sam się nad tym kiedyś zastanawiałem. Jaki będzie przekrój tej płyty fundamentowej (chudziak-styropian-żelbet czy bez ocieplenia pod płytą)? Jeśli ocieplona płyta to szacowałeś opłacalność ocieplania płytę od dołu? Piwnica będzie w ogóle ogrzewana?
  2. Avatar elcoyote
    Cytat Napisał REEM
    Technologia ciekawa. Możesz pokazać projekt domu? Dom będzie stał na płycie fundamentowej? Piszesz że będzie piwnica a dom z piwnicą na płycie fundamentowej to rzadko spotykane połączenie dlatego bardzo mnie ciekawi jak to rozwiążesz bo sam się nad tym kiedyś zastanawiałem. Jaki będzie przekrój tej płyty fundamentowej (chudziak-styropian-żelbet czy bez ocieplenia pod płytą)? Jeśli ocieplona płyta to szacowałeś opłacalność ocieplania płytę od dołu? Piwnica będzie w ogóle ogrzewana?
    przede wszystkim ciepła, prosta, szybka.
    projekt jeszcze jest w trakcie obróbki a dom tak będzie na płycie bo buduję cały w technologii izodomu. Łączenie będzie na wysokości stropu piwnicy (podpiwniczenie pod połową domu od strony garażu), zazbrojone i wylana zostanie już jedna podłoga. w części płyty 25 cm a na stronie standardowo. przy ławach musisz robić stopniowanie, ale płyta inaczej przenosi obciążenia.
    płyta sama ma 25 styropianu, więc pod nią poza chudziakiem i folią nic nie będzie, a płytę zalewasz 25 cm betonu. dopiero w domu będzie 10 na podłodze, więc wystarczy. można dać coś jeszcze ale to już nie robi takiej różnicy. piwnica oczywiście, że będzie ogrzewana, bo będzie kotłownia, pomieszczenia rekreacyjne. ściany 15 styro/15 betonu /5 styro. płyta trochę drożej wychodzi, ale mam mam pół metra ocieplenia i żadnych mostków cieplnych.
Strona 2 z 2