dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom w Elstarach g2 projekt Archon

Dzień 3

Oceń ten wpis
Wjechał ciężki sprzęt. Panowie wykopali tyle ziemi, że jakbym wpadła nikt by nie zauważył. Sąsiad pytał czy robimy piwnicę.
Wracając do rekuperatorów dostałam następna wycenę- tym razem lokalna firma koszt ok 20tys zł OnyX Classic 5550, najtańszy, najprostrzy, podobno na tych samych podzespołach co Aeris Next 450 tylko składany w Polsce, wcześniej wymieniony Aeris i Air Pack Home 500. W liście zaznaczone, że okap powinien mieć oddzielny ciąg wentylacyjny (wtf? polikwidowalam całą wentylację grawitacyjną nastawiając się na mechaniczną) i nie wiem co teraz. Projektant mówił, że 2 rzeczy (mechanicznej i grawitacyjnej się nie łączy, babka z firmy mówiła o jakiejś rurze z zapadką wyprowadzonej na zewnątrz w celu eliminacji syfu unoszącego się nad kuchenką). POMOCY! Polećcie firmę z lubuskiego lub w mierę wydajny sprzęt. Tej kuwety to ja chybanie ogarnę.

Komentarze

  1. Avatar juwicz
    Są takie wersje rekuperatorów, które obsługą dodatkowo okap kuchenny. Ale faktycznie prostszym rozwiązaniem może być wyprowadzenie powietrza z okapu na zewnątrz.
  2. Avatar aaisaa
    Cytat Napisał juwicz
    Są takie wersje rekuperatorów, które obsługą dodatkowo okap kuchenny. Ale faktycznie prostszym rozwiązaniem może być wyprowadzenie powietrza z okapu na zewnątrz.
    Juwicz mogę wiedzieć jaki rekuperator masz u siebie? I ile płaciłeś za całość/ na jaką powierzchnię domu? Z całej budowy rekuperacja wydaje się na razie najtrudniejszym wyborem...
  3. Avatar juwicz
    Zdecydowałem się na Frapol OnyX Sky 800. Instalator zapewnia, że podzespołami i jakością nie odbiega od renomowanych marek światowych. Mój parterowy dom ma 146 m2, wysokość pomieszczeń 2,70 m z wyjątkiem salonu i kuchni - tu do oporu pod sam dach
    Rekuperator, rury do wentylacji, instalacja wszystkiego + uruchomienie - około 28 tys.
  4. Avatar aaisaa
    Cytat Napisał juwicz
    Zdecydowałem się na Frapol OnyX Sky 800. Instalator zapewnia, że podzespołami i jakością nie odbiega od renomowanych marek światowych. Mój parterowy dom ma 146 m2, wysokość pomieszczeń 2,70 m z wyjątkiem salonu i kuchni - tu do oporu pod sam dach
    Rekuperator, rury do wentylacji, instalacja wszystkiego + uruchomienie - około 28 tys.
    Słyszałam o Frapolu i tych podzespołach dokładnie to samo co Ty.
    Zazdroszczę wysokości- my mieliśmy problem żeby podnieść strop chociażby do rolet, więc po podwieszanym suficie mogę zapomnieć, a co dopiero o takiej przestrzeni jak jest u Ciebie. Swoją drogą w dużej mierze projekt wybraliśmy ze względu na schody- w innych były jednozabiegowe, strome, bez spocznika, bez możliwości przerobienia, a ja wymyśliłam sobie schody dywanowe samonośne.
    Próbowałam sprawdzić i nie udało mi się znaleźć: wg jakiego projektu budujesz?; prowadzisz dziennik?; na jakim etapie jesteś?. 28 tys za reku wydaje mi się sporo. Duża kubatura budynku(?). Jaka firma Ci robiła i czy ją polecasz?
  5. Avatar Doli.
    A musisz mieć okap? Nie wystarczy pochłaniacz z filtrem węglowym pracujący w obiegu zamkniętym? Wtedy problem z głowy.