dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
''Czerwony Kamień' - Góra Siewierska - Psary - Będzin
Strona 4 z 7
  1. Kalisa STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kalisa Zarejestrowany: 03.01.2012 Posty: 433
    Zagląda tutaj ktoś z Psar, ale z okolic ulicy Kolejowej? Widzę że nadal sporo ludzi tam się buduje, są jakies działki na sprzedaż? Interesuje mnie maksymalnie 1000 m.
  2. Kris_3x SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris_3x Zarejestrowany: 23.05.2012 Posty: 16
    Jakby ktos był zainteresowany to ruszają kolejne przetargi tym razem także na mniejsze działki w Górze Siewierskiej.
    http://www.bip.psary.pl/index.php?id_kat=648
    cena tym razem ok 101 + Vat.
  3. rewo66 ELITA FORUM (min. 1000)
    rewo66 Zarejestrowany: 19.11.2010 Posty: 2124
    Witam sąsiadów
    Ja buduję sie w okolicy dokładnie w Pyrzowicach ale czasami przejezdzam przez Górę Siewierską.
  4. yarpenowski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 783
    Zaglądam sobie co jakiś czas na prawie-że-już-moją działkę ;) sprawdzić czy mi dziki całkiem jej nie podziurawiły ;)

    Raportując : na Czerwonym Kamieniu trzy domy są już zamieszkane, dwóm kolejnym dużo nie brakuje, buduje się także domek przy Kościuszki, tuż przed Kamieniem, innych budów nie widać. Ulice są już ponazywane. Ma się rozpocząć budowa/modernizacja boiska w Górze Siewierskiej.



    Co do farmy, która zawładnęła wątkiem - fakt, że bywam ostatnio rzadko - ale ja się z zapaszkiem nie spotkałem do tej pory (i tak niech zostanie), mam nadzieję, że wiatry z północy faktycznie są śladowe ;). A jeśli drugi kurnik powstanie, to mam nadzieje, że gmina będzie baaardzo rygorystycznie przestrzegać, żeby wszystkie normy dot. ochrony przed szkodliwością takiej inwestycji zostały spełnione. Podobne obawy miałem o odgłosy samolotów startujących/schodzących do lądowania w Pyrzowicach, ale to co słyszałem na żywo mnie nie zniechęciło - choć jak się lotnisko rozwinie, nigdy nie wiadomo (z drugiej strony, będę miał blisko do wylotów ;) No i nocować tam nie nocowałem - więc jak sytuacja wygląda w nocy, nad ranem nie wiem.

    Przez podział działek, jeśli wszystkie się sprzedadzą to w zasadzie robi się druga wioska koło Góry Siewierskiej. Staram się szukać plusów dodatnich ;) - z większą społecznością może ktoś (gminna władza ;) będzie się bardziej liczył - odśnieżanie dróg, przystanek w pobliżu, gimbusy na osiedle, jakieś oświetlenie itp, choć traci się trochę zjawisko 'odludzia', które mnie tam przyciągnęło.

    anecik, jeśli dobrze myślę, że Twoja budowa jest wciśnięta pomiędzy domy na Kościuszki po prawej stronie jadąc w stronę Kamienia od centrum wsi to widziałem, gratuluję postępów ;)

    Ps. jeśli ktoś się wybierze na przejażdżkę w okolice, to zachęcam, żeby pojechał obejrzeć sobie Malinowice - niedaleko Urzędu Gminy w Psarach, żeby zobaczyć jak ładnie może wyglądać osiedle, jeśli tylko mieszkańcy dbają o otoczenie swojego domu ...
  5. yarpenowski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 783
    Cytat Napisał Kalisa
    Oglądałam tez dziś działkę w Psarach i od kolejnej pani w urzędzie dowiedziałam się że przygotowują się ( cokolwiek to znaczy) do planowania inwestycji o której było głośno kilka lat temu, czyli budowy centrum logistycznego w Psarach. Na chwilę obecną jeszcze nie wiadomo do końca co zostanie wybudowane, ale nie można wykluczyć wzmożonego ruchu ( głównie tiry) ulicami Wiejska i Szkolna. Może kogoś zainteresuje ta wiadomość.
    Witam, z tego co było mówione (a swego czasu temat śledziłem) już jakiś czas temu to miały to być powierzchnie magazynowe przy DK 86 za zjazdem na Psary jadąc od strony Katowic. Miał być budowany dedykowany zjazd na potrzeby inwestycji. Temat wałkowany już od jakichś 2-3 lat. Może trochę samolubnie ale mam nadzieję, że temat wypali (oczywiście bez jakichś dodatkowych uciążliwości dla mieszkających w pobliżu planowanej inwestycji - bo faktycznie ruch tirami na drogach wewnątrz gminnych do najciekawszych nie wygląda - ciekawe jak gmina się przed tym zabezpiecza), bo to i jakaś praca (może ?) dla miejscowych, no i podatki odprowadzane do gminy - a tego nigdy nie za mało. Co do ruchu - i owszem mam obawy, bo o ile z poziomu DK 86 być może tego się nie zauważy, to już droga 913 na Pyrzowice, którą mam zamiar na działkę dojeżdżać, może się przypchać.
  6. anecik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anecik Zarejestrowany: 11.02.2010 Posty: 100
    Witam.
    Tak ta wciśnięta budowa to moja Dziękuję. idziemy jak burza. Na "Czerwony Kamień" ruch osobówek wzmozony - może coś się ruszy.

    Raportując : cisza, spokój, samoloty nad ranem trochę słychac - ale po jakimś czasie nie przeszkadzają. Trzeba się przyzwyczaić do póżno wieczornych poszczekiwań naszych czworonożnych przyjaciół - ale u Was może będzie mniej słychać.

    Pozdrawiam.
    Aneta
  7. olop76 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olop76 Zarejestrowany: 26.08.2012 Posty: 1
    Witam,
    Kupiliśmy z żoną na Czerwonym Kamieniu działkę. Jeśli chodzi o zapachy z fermy - bo jest to temat przewodni - z tego co ja się orientuję i mam wiedzę - to już tak intensywne nie będą na pewno. Pochodziły z nawożenia kukurydzy odpadami z fermy, którą cała Góra była obsadzona. Gmina wypowiedziała dzierżawę, dzieląc działki na budowlane. Obecnie kukurydzy jest mała ilość. Szczerze powiem że często na rowerze tam wpadam i kompletnie nic nie czuć.
  8. anecik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anecik Zarejestrowany: 11.02.2010 Posty: 100
    Witam nowych sąsiadów.

    Aneta
  9. Kris_3x SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris_3x Zarejestrowany: 23.05.2012 Posty: 16
    Cytat Napisał olop76
    Witam,
    Kupiliśmy z żoną na Czerwonym Kamieniu działkę. Jeśli chodzi o zapachy z fermy - bo jest to temat przewodni - z tego co ja się orientuję i mam wiedzę - to już tak intensywne nie będą na pewno. Pochodziły z nawożenia kukurydzy odpadami z fermy, którą cała Góra była obsadzona. Gmina wypowiedziała dzierżawę, dzieląc działki na budowlane. Obecnie kukurydzy jest mała ilość. Szczerze powiem że często na rowerze tam wpadam i kompletnie nic nie czuć.
    Ja też ostatnio byłem kilka razy, bo ktoś podprowadził moją tablicę informującą o chęci sprzedaży działki na Czerwonym Kamieniu i musiałem wkopać nową. Jak do tej pory ,a byłem w okolicy kilkaście razy w rożnych porach roku, nigdy smrodu nie było czuć.
    A działki chyba niestety działki na ostatnim przetargu nie poszły specjalnie (pomimo akcji promocyjnej) - bo gmina obniżyła ceny, więc chyba prędko nie sprzedam mojej...
  10. dorota78 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dorota78 Zarejestrowany: 25.07.2008 Posty: 95
    Witam,

    od przyszłego roku ma zniknąć zwrot za materiały VAT, na rzecz rządowego programu MdM. Jeśli koś chciałby zrobić rozliczenie jeszcze w tym roku i oddzyskać swoje pieniądze zapraszam po więcej szczegłów na priv.

    pozdrawiam,
    Dorota
  11. Aliert WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aliert Zarejestrowany: 18.11.2012 Posty: 1
    Witamy sasiadow w przetargu organizowanym w lato kupilismy narozna dzialke nr 482/1. Budowe planujemy rozpoczac do ok. Roku. Zmartwilismy sie troszke "promocja" cen dzialek, 15 %to naprawde sporo... Miejmy nadzieje, ze cos sie sprzeda. Chociaz bezludzie, ktore nas zauroczylo tez jest fajne narazie skosilismy krzaki, ktore byly na dzialce.
    Szukamy firmy, ktora przygotuje nam teren pod fundamenty, prosze priv.
    Do zobaczenia!
  12. anecik FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    anecik Zarejestrowany: 11.02.2010 Posty: 100
    Witam (prawie) sąsiada.
    Jeśli ta firma to koparkowy to chętnie podam

    Pozdrawiam.
    Aneta
  13. yarpenowski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 783
    Witam po dłuższej przerwie.

    Na początek Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, oby był lepszy od poprzedniego i gorszy od następnego

    Domy poszły w górę, ale dużo nowych budów nie widać ;( słyszałem coś o planowanej instalacji oświetlenia na Czerwonym Kamieniu - nie wiem na ile jest to potwierdzone. Wygwizdów na razie spory - chyba dopiero się uspokoi gdy ludzie obsadzą się drzewkami i krzewami.

    Jak ja chciałbym tam już mieszkać lub choć zacząć się budować
  14. Kris_3x SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris_3x Zarejestrowany: 23.05.2012 Posty: 16
    Cytat Napisał Aliert
    Witamy sasiadow w przetargu organizowanym w lato kupilismy narozna dzialke nr 482/1. Budowe planujemy rozpoczac do ok. Roku. Zmartwilismy sie troszke "promocja" cen dzialek, 15 %to naprawde sporo... Miejmy nadzieje, ze cos sie sprzeda. Chociaz bezludzie, ktore nas zauroczylo tez jest fajne narazie skosilismy krzaki, ktore byly na dzialce.
    Szukamy firmy, ktora przygotuje nam teren pod fundamenty, prosze priv.
    Do zobaczenia!
    Z tego co doczytalem w ostatnim przetargu (grudniowym) poszło 5 dzialek (same małe). Powinno więc niebawem coś się zaczać dziać w kwestii nowych sąsiadów
  15. aab WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aab Zarejestrowany: 22.08.2012 Posty: 1
    Witam potencjalnych sąsiadów.
    Zakupiliśmy działkę na Czerwonym Kamieniu i zaczynamy starać się o pozwolenie na budowę .
    Czy może ktoś już z nabywców działek przy ulicy Miedzianej ma to za sobą ? Nie ukrywam że chętnie bym podpytał o parę rzeczy
    Pozdrawiam
  16. Kris_3x SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris_3x Zarejestrowany: 23.05.2012 Posty: 16
    Doniesienia z gminy:
    W lutowym przetargu na 6 działek wystawionych na sprzedaż z ulicy Miedzianej sprzedano 4. Ulica Miedziana już prawie obsadzona nowymi właścicielami ( zostały ostatnie sztuki działek) Pewnie w tym roku przeniosą się ze sprzedażą na następną przecznicę. Gorące informacje prosto ze sprawozdania wójta
  17. yarpenowski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 783
    Kris_3x masz dostęp do ucha wójta ;) ?

    Jest kilka spraw, które mogą być ciekawe ;)
    - jak to jest oświetleniem na Czerwonym Kamieniu - były informacje w gazecie o budowie, ale w odpowiedzi mailowej z Urzędu sprostowali, że w tym roku powstanie projekt, ale nie było nic o terminie realizacji.
    - kanalizacja - kiedyś była informacja, że to jednak za drogo by wyszło i stawiamy na POŚ (z dofinansowaniem gminnym), ostatnio słyszałem jednak, ze taka kanalizacja powstanie, więc ciekawe jaki to prognozowany termin.

    btw. sprzedajesz cały czas tą swoją działkę ? Byłem ostatnio na Kamieniu, ale ogłoszenia żadnego nie widziałem.
  18. Kris_3x SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris_3x Zarejestrowany: 23.05.2012 Posty: 16
    Cytat Napisał yarpenowski
    Kris_3x masz dostęp do ucha wójta ?

    Jest kilka spraw, które mogą być ciekawe
    - jak to jest oświetleniem na Czerwonym Kamieniu - były informacje w gazecie o budowie, ale w odpowiedzi mailowej z Urzędu sprostowali, że w tym roku powstanie projekt, ale nie było nic o terminie realizacji.
    - kanalizacja - kiedyś była informacja, że to jednak za drogo by wyszło i stawiamy na POŚ (z dofinansowaniem gminnym), ostatnio słyszałem jednak, ze taka kanalizacja powstanie, więc ciekawe jaki to prognozowany termin.

    btw. sprzedajesz cały czas tą swoją działkę ? Byłem ostatnio na Kamieniu, ale ogłoszenia żadnego nie widziałem.
    Mój jedyny dostęp do wójta to sprawozdania z działalności publikowane mniej więcej co miesiąc na oficjalnej stronie gminy (jakiś czas po posiedzeniu Rady Gminy).
    Z tą kanalizacją to sam jestem ciekaw bo mieszkam obecnie w miejscu gdzie była zaprojektowana włącznie z pozwoleniem na budowę. Powstaje jednak problem braku oczyszczalni na terenie gminy. Staram się czytać oficjalne protokoły z rady gminy, komisji itd ale na temat kanalizacji jakaś cisza. Zlecili jakieś kolejne studium czy coś...
    Jeszcze w tym roku nie byłem na Kamieniu, wiec nie wiem czy tabliczka stoi, bo w zeszłym roku na wiosnę starą ktoś ukradł, tak ze śladu po niej nie zostało.... tzreba sprawdzić.
  19. yarpenowski DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski Zarejestrowany: 03.09.2008 Posty: 783
    Ja czytam sprawdzania z sesji i komisji, dużo ciekawych rzeczy można wyczytać. Dla zainteresowanych : http://bip.psary.pl/index.php?id_kat=171

    Nie wiem w sumie czy bardziej by mi nie odpowiadało obecnie przyjęte rozwiązanie czyli POŚ z dopłatą gminy. Budować teraz, żeby za chwilę ;) przyłączać się do kanalizacji - niepotrzebne koszty, rozkopana powtórnie działka, no i jednak wyższe koszty użytkowania. Góra Siewierska podobno miała być w czołówce bo ma tu być przepompownia. Z drugiej strony zanim ja się tam zacznę budować to już ta kwestia się dawno wyjaśni, w tą lub druga stronę.

    I dwa pytania :
    - czy ktoś z budujących / zamierzających się budować / ktoś z okolicy się orientował na temat zasadności i możliwości wykopania na działce studni ?
    Obawiam się czy studnia nie musiałaby być baaardzo głęboko (przekopanie przez całą górkę ;) ? Nęci mnie to, bo działka sama w sobie nie jest mała, dodatkowa dzierżawa tym bardziej i dobrze by było mieć w przyszłości swoją wodę na jakieś utrzymanie zieleni.
    - podobnie ciekawi mnie czy ktoś robił (budujący pewnie tak ;) badanie geologiczne - oczywiście na mojej działce mogą się różnić, ale jakiś wyznacznik to jednak jest - taka wstępna opinia na temat gruntu bardzo by mi się przydała w rozważaniach na temat posadowienia budynku - fundament/płyta.

    Pozdrawiam w przededniu wiosny (jakieś 10 cm śniegu).
  20. Kris_3x SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kris_3x Zarejestrowany: 23.05.2012 Posty: 16
    Nie wiem w sumie czy bardziej by mi nie odpowiadało obecnie przyjęte rozwiązanie czyli POŚ z dopłatą gminy. Budować teraz, żeby za chwilę przyłączać się do kanalizacji - niepotrzebne koszty, rozkopana powtórnie działka, no i jednak wyższe koszty użytkowania. Góra Siewierska podobno miała być w czołówce bo ma tu być przepompownia. Z drugiej strony zanim ja się tam zacznę budować to już ta kwestia się dawno wyjaśni, w tą lub druga stronę.
    Z tego co się orientuję to jeśli zbudujesz oczyszczalnię to nie mają prawa cię zmusić do wpięcia się do zbudowanej kanalizacji. ale trzeba by to sprawdzić w przepisach. Inna rzecz to że naprawdę solidna oczyszczalnia w porządnej technologii, przyzwoicie czyszczaca ścieki, kosztuje jednak sporo a jej prawidłowa eksploatacja również (mam na myśli czyszczenie oraz oczyszczalnię nowszego typu z napowietrzaniem kompresorem).


    I dwa pytania :
    - czy ktoś z budujących / zamierzających się budować / ktoś z okolicy się orientował na temat zasadności i możliwości wykopania na działce studni ?
    Obawiam się czy studnia nie musiałaby być baaardzo głęboko (przekopanie przez całą górkę ? Nęci mnie to, bo działka sama w sobie nie jest mała, dodatkowa dzierżawa tym bardziej i dobrze by było mieć w przyszłości swoją wodę na jakieś utrzymanie zieleni.

    - od budowy studni bardziej ekonomicznym mozę sięm okazać dobry zbiornik na deszczówkę + woda do ogrodu prze osobny wodomierz (jeśli będzie kanalizacja)
    - podobnie ciekawi mnie czy ktoś robił (budujący pewnie tak badanie geologiczne - oczywiście na mojej działce mogą się różnić, ale jakiś wyznacznik to jednak jest - taka wstępna opinia na temat gruntu bardzo by mi się przydała w rozważaniach na temat posadowienia budynku - fundament/płyta.
    - jeśli masz na myśli fundament płytowy posadowiony "na wierzchu" to sytuacja ta nie ma żadnego umocowania w normach gdzie wymaga się min 0,5 m zaglebienia. W większości projektanci idą po bandzie z tym tematem... Jednakze jak patrzę na przekrój gruntu w rowie melioracyjnym w górze (same piaskowce czy tam inne kamienie) oraz na fundament domu gdzie mieszkam - z piaskowca, gdzie zaprawa wapienna dawno zamieniła się w piasek to zastanawiam się co jest solidniejsze - podłoże gruntowe w Górze czy fundament 80-letniego domu. Na oko wydaje się ze grunt . Mimo to jednak uważam że posadownienie na samej to dosyć ryzykowne zagranie na dłuższą metę i zalecałbym chociaż ławy zewnętrzne, posadowione na głębokości normowej.
    No chyba ze ktoś ma na myśli fundament grzewczy- to co innego, bo na to jest aprobata z ITB (przynajmniej dla tej szwedzkiej firmy).
    Rocznie mam do czynienia pzrynajmniej ze 100 projektami fundamentów zza naszej zachodniej granicy, i ani razu nie widziałem samej płyty fundmentowej postawionej na powierzchni gruntu. Może Niemcy majązbyt mało fantazji?



    Pozdrawiam w przededniu wiosny (jakieś 10 cm śniegu).[/quote]
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 124
Strona 4 z 7